گلزن‌ترین تیم‌های یک دهه اخیر فوتبال اروپا

عملکرد ۶ تیم برتر فوتبال اروپا را از نظر آمار گلزنی بررسی کرده ایم.

 گلزنی در ورزش فوتبال از مهم‌ترین فاکتور‌های یک تیم موفق است. تیمی که گلزنی می‌کند راه پیروزی را برای خود هموار می‌کند. تماشاگران از بازی تیم‌های فوتبالی که بیشتر از بقیه گلزنی می‌کنند، لذت می‌برند.

در ادامه گزارش ۶ تیم اروپایی که بیشترین گل‌ها را در یک دهه اخیر به ثمر سانده اند را بررسی می‌کنیم.

گلزن‌ترین تیم‌های یک دهه اخیر فوتبال اروپا

تیم بارسلونا گلزن‌ترین تیم اروپا است

تیم فوتبال بارسلونا در یک دهه اخیر توانسته است ۱۰۳۲ بار دروازه حریفانش را باز کند. این آمار فوق العاده باعث شده تا این تیم در صدر جدول گلزن‌ترین تیم‌های لیگ‌های معتبر اروپایی قرار گیرد.

بدون شک عملکرد لیونل مسی ستاره آرژانتینی این تیم در ثبت این آمار پر رنگ بوده است. مسی ۳۵۷ گل از گل‌های بارسلونا را در یک دهه اخیر به ثمر رسانده است.

گلزن‌ترین تیم‌های یک دهه اخیر فوتبال اروپا

تیم فوتبال رئال مادرید رقیب سنتی تیم بارسلونا، در رده دوم گلزن‌ترین تیم‌ها قرار گرفته است. کهکشانی‌ها در یک دهه اخیر موفق شده اند ۹۸۷ گل به ثمر برسانند.

کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی تیم یوونتوس، در زمان حضورش در تیم رئال مادرید از ارکان گلزنی این تیم محسوب می‌شد. رونالدو ۴۵۱ گل از ۹۸۷ گل تیم رئال مادرید را به نام خود ثبت کرده است.

گلزن‌ترین تیم بوندسلیگا

سومین تیم گلزن یک دهه اخیر اروپا، تیم فوتبال بایرن مونیخ است. این غول فوتبال آلمان ۸۶۶ دفعه دروازه حریفان خود را گشوده است. این تیم در صدر جدول گلزن‌ترین تیم‌های بوندسلیگا ایستاده است.

روبرت لواندوفسکی ستاره لهستانی باواریایی‌ها ۲۳۰ گل از ۸۶۶ گل تیمش را به ثمر رسانده است.

تیم فوتبال پاری سن ژرمن چهارمین تیم گلزن اروپایی است. مسئولان این تیم در سال‌های اخیر با سرمایه گذاری خود، ستاره‌های زیادی را به خدمت گرفته اند که جز گلزن‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال هستند. زلاتان ابراهیموویچ، ادینسون کاوانی، نیمار جونیور، آنخل دیماریا و کیلیان امباپه از گلزنان پاریسی‌ها در سال‌های اخیر بوده اند.

گلزن‌ترین تیم لیگ جزیره

تیم فوتبال منچستر سیتی با ثبت ۸۲۸ گل در رده پنجم گلزن‌ترین تیم‌های اروپایی قرار گرفته است. این تیم گلزن‌ترین تیم لیگ جزیر (لیگ برتر انگلیس) است.

گلزن‌ترین تیم‌های یک دهه اخیر فوتبال اروپا

بار گلزنی تیم منچستر سیتی در سال‌های اخیر به دوش سرخیو آگوئرو بوده است. این بازیکن آرژانتینی در ۳۶۸ بازی که برای سیتیزن‌ها به میدان رفته، موفق به ثبت ۲۵۴ گل شده است.

تیم فوتبال دورتموند ششمین تیم گلزن اروپایی است. این تیم از باشگاه‌های موفق اروپایی در یک دهه اخیر بوده و بازیکنان جوان زیادی را به دنیای فوتبال معرفی کرده است. این تیم در یک دهه اخیر موفق به ثبت ۷۲۸ گل در بازی‌های خود شده است.

روبرت لواندوفسکی و پیر امریک اوبامیانگ جز بازیکنانی هستند که با درخشش خود برای این تیم، به چهره‌های بزرگی تبدیل شدند. لواندوفسکی ۱۰۳ و اوبامیانگ ۱۴۱ گل از ۷۲۸ گل یک دهه اخیر این تیم را به ثمر رسانده اند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها