فوق ستاره استقلال جزو 4 بازیکن تاثیرگذار در لیگ قهرمانان آسیا

مهاجم آفریقایی استقلال جزو 4 بازیکن تازه وارد تاثیرگذار در لیگ قهرمانان آسیا شناخته شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به معرفی 4 بازیکن تازه وارد به آسیا پرداخت که به همراه تیم های خود در لیگ قهرمانان آسیا خوش درخشیدند و تاثیرگذار بودند.

 

شیخ دیاباته، مهاجم تازه وارد استقلالی ها جزو این بازیکنان است. سایت AFC درباره مهاجم بلندقد آبی ها نوشت: دیاباته تنها بازیکنی است که در میان این 4 بازیکن پیش از این تجربه حضور در فوتبال آسیا را داشت. دیاباته از آکادمی فوتبال مشهور سالیف کیتا در کشورش مالی فوتبالش را آغاز کرد و در سن 18 سالگی به تیم بوردو فرانسه ملحق شد. او در آنجا به مدت یک دهه بازی کرد. او 120 بازی انجام داد و 50 گل به ثمر رساند.

 

او در طی چند سال گذشته 5 باشگاه عوض کرده است. مهاجم آفریقایی بعد از حضور در ترکیه و ایتالیا راهی آسیا شد و در فصل 2018 به تیم الامارت پیوست. او با زدن 10 گل در 19 بازی این تیم را از سقوط نجات داد. او اکنون برای تیم استقلال تهران بازی می کند.

 

او در ابتدای حضورش در استقلال شروع کندی داشت و بعد از گذشت 3 ماه از حضورش در این تیم با هت تریک مقابل تراکتور در ورزشگاه آزادی استارت زد. او از آن بازی به بعد 5 گل دیگر به گل هایش اضافه کرد تا در 13 بازی 8 گل به نامش ثبت کند.

 

دیاباته در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا به همراه استقلال مقابل الکویت گلزنی کرد تا تیمش در نهایت با نتیجه 3 بر صفر برنده شود. او  در بازی بعدی مقابل الریان هم موفق به گلزنی شد و تیمش با نتیجه 5 بر صفر برنده شد.


 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها