بازتاب ماجرای انتخابات فدراسیون فوتبال ایران در رسانه خارجی

یک رسانه انگلیسی ماجرای برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را بازتاب داد.

سایت انگلیسی insidethegames ماجرای پیچیده انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را بازتاب داد و نوشت: وزیر ورزش ایران درباره انتخابات فدراسیون فوتبال از فیفا تقاضای جدیدی کرده است.

این سایت انگلیسی افزود: مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ایران ابراز امیدواری کرده است که با توجه به وضعیت فعلی کشور در ارتباط با شیوع ویروس کرونا، فیفا به رهبری جیانی اینفانتینو موافقت کند انتخابات مجمع عمومی فدراسیون فوتبال ایران در تاریخ مقرر برگزار شود.

فیفا همچنان اصرار دارد که فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران باید مجمع عمومی را به تعویق بیندازد تا این نهاد ملی اساسنامه فعلی خود را اصلاح کند.

نهاد حاکم بر فوتبال جهان پیش از این در ۲۴ فوریه با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرده بود که این رویداد که قرار است یکشنبه (۱۵ مارس) برگزار شود، باید به تاخیر بیفتد. در پاسخ به این نامه، فدراسیون فوتبال ایران اسنادی را ارائه داد و از فیفا درخواست تجدید نظر کرد تا مجمع عمومی طبق برنامه ریزی برگزار شود.

اما فیفا اسناد را کافی ندانست و در نامه جدید از مقامات فوتبال ایران خواسته است که قبل از برگزاری این رویداد ابتدا در اساسنامه تجدید نظر و اصلاح را انجام دهند. فیفا معتقد است که نسخه فعلی اساسنامه شامل چندین ماده مخصوصا مشکل ساز مانند دخالت دولت در انتخابات فدراسیون فوتبال است.

دیروز، رسانه های داخلی ایران گزارش دادند که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ نفر دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا یا COVID-۱۹ جان باخته اند. این رسانه انگلیسی مدعی شد از اواسط ماه گذشته، ۷۱۶۱ نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند و حداقل ۲۳۷ نفر جان باخته اند. با توجه به این نکته، سلطانی فر معتقد است که فیفا باید درباره موضع خود را تجدید نظر کند.

سلطانی فر اظهار داشت: ما با یک شرایط اضطراری، شرایط اضطراری ملی رو به رو هستیم. امیدوارم فیفا وضعیت فعلی را در نظر بگیرد و به فدراسیون فوتبال اجازه دهد انتخابات را برگزار کند.

در ماه ژانویه، سلطانی فر با جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در طول بازی‌های المپیک زمستانی جوانان در شهر لوزان سوئیس ملاقات کرد.

سلطانی فر در آن جلسه به اینفانتینو گفت که پس از استعفای مهدی تاج رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در ماه دسامبر، مجمع عمومی روز یکشنبه (۱۵ مارس) برگزار می‌شود، اما مشخص نیست که آیا وضعیت اساسنامه نیز مورد بحث قرار گرفته است یا خیر. در حال حاضر حیدر بهاروند رئیس موقت فدراسیون فوتبال ایران است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها