قاسمپور: عراقی ها گربه سیاه ما هستند

پیشکسوت فوتبال درباره وضعیت تیم ملی و رویارویی با تیم ملی عراق توضیحاتی داد.

قاسمپور: عراقی ها گربه سیاه ما هستند

ابراهیم قاسمپور درباره ارزیابی اش از وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در آستانه بازی با عراق بیان کرد: این بازی به دلایل مختلفی سخت است. اگر دیدار با عراق در قطر یا امارات برگزار می‌شد با توجه به اینکه ایرانی‌های زیادی در این کشور‌ها حضور دارند، کارمان راحت‌تر بود، اما متاسفانه تیم ملی باید به اردن برود که به جز تعداد محدودی از ایرانی‌های مقیم اردن، آنجا طرفدار زیادی ندارد و به ما روادید هم نمی‌دهند.

جو اردن به سود ایران نیست

او ادامه داد: همیشه مقابل عراق به مشکل خورده ایم و در سال‌های اخیر یا به عراق باخته ایم یا مقابل این تیم مساوی کرده ایم. فوتبال عراقی‌ها به فوتبال کشورمان شبیه است. آن‌ها بازیکنانی مبتنی بر قدرت بدنی بالا در اختیار دارند و فوتبالیست‌های شان از لحاظ تکنیکی هم نسبت به کشور‌های حاشیه خلیج فارس به مراتب بهتر هستند. همین مسائل حساسیت بازی را بیشتر می‌کند و جو اردن هم به سود تیم ملی ایران نیست.

قاسمپور: عراقی‌ها با ایران کری دارند و گربه سیاه ما هستند/ جو اردن به سود تیم ملی فوتبال کشورمان نیست

از لحاظ فنی و تاکتیکی وضعیت بهتری نسبت به عراق داریم

هافبک اسبق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به توانایی‌های تیم ملی کشورمان گفت: از لحاظ فنی تیم ما بهتر از عراق است، اما شرایط و مسائلی که در هر بازی احتمال دارد پیش بیاید، ممکن است به سود یا ضررمان باشد. فوتبال قابل پیش بینی نیست، اما از لحاظ تاکتیکی و فنی تیم ما وضعیت بهتری نسبت به عراق دارد.

همیشه مقابل تیم‌های آسیای غربی مشکل داشته ایم

او درباره مشکلات تیم ملی ایران مقابل حریفان عربی گفت: ما همیشه مقابل تیم‌های آسیای غربی مشکل داریم که نمونه آن همین بازی با تیم درجه ۲ ،۳ آسیا یعنی بحرین است. این مشکل را برابر تیم‌هایی مانند سوریه، اردن و لبنان هم داشته ایم، اما عراق به مراتب از این تیم‌ها بهتر و تاریخچه فوتبالش غنی‌تر از تیم‌های دیگر غرب آسیا است.

عراقی‌ها با ایران کری دارند و گربه سیاه تیم ما هستند

سرمربی اسبق تیم‌های پاس، صنعت نفت و تیم ملی امید درباره اینکه به نظر می‌رسد بازیکنان عراق در بازی‌های اخیرشان با ایران وضعیت روحی و روانی بهتری داشته اند، گفت: عراق در جام ملت‌های آسیا نتیجه قابل قبولی کسب نکرد و در همان بازی با بحرین به زور دقیقه ۹۰ گل تساوی را به ثمر رساند و از شکست فرار کرد. به نظر من شرایط این تیم هم مانند قبل نیست، اما قبول دارم عراق گربه سیاه فوتبال ایران است و بازیکنانش دیدار با ایران را حیثیتی می‌دانند. آن‌ها نسبت به نام ایران حساسیت دارند و می‌خواهند مدام برای ما کری بخوانند. الان هم بازی را در اردن انداخته اند تا جو به ضرر ایران شود.

قاسمپور: عراقی‌ها با ایران کری دارند و گربه سیاه ما هستند/ جو اردن به سود تیم ملی فوتبال کشورمان نیست


باید به ویلموتس زمان بدهیم

قاسمپور که در تیم‌های اماراتی حتا و الامارات سابقه سرمربیگری دارد درباره ارزیابی اش از عملکرد مارک ویلموتس در تیم ملی ایران اظهار داشت: زود است بخواهیم درباره او قضاوت کنیم. ویلموتس تازه به ایران آمده و تاکنون بازیکنان را نشناخته است. کی روش هشت سال در ایران کار کرد و به صورت کامل می‌دانست چه تغییری در ترکیب بازیکنان بازدهی بهتری دارد. ویلموتس برای اجرای تفکرات خود نیاز به زمان دارد و باید به او فرصت بدهیم تا کامل با پتانسیل و توانایی بازیکنان مان آشنا شود.

ویلموتس مربی‌ای حرفه‌ای است و باید به او حق بدهیم

او درباره تاثیر دیر شروع شدن تمرینات تیم ملی روی بازی با عراق گفت: دلیل این موضوع پرداخت نشدن حقوق مارک ویلموتس بود. البته باید به او حق بدهیم که نگران دریافت مطالباتش باشد چراکه این مربی حرفه‌ای است. از سوی دیگر به دلیل مسائلی که کشورمان با آن درگیر است فدراسیون فوتبال نتوانست پول خود را از فیفا بگیرد و برای انتقال پول به حساب سرمربی تیم ملی هم دردسر‌های زیادی کشید. تمام این مسائل سبب شد اردوی مان دیر شروع شود.

تاخیر در شروع تمرینات سبب شد زمان کار کردن روی نقاط ضعف و قوت عراق از بین برود

قاسمپور افزود: زمانیکه اردو‌ها و بازی‌های تدارکاتی خوبی نداشته باشید و تیم را دیر جمع کنید، چه توقعی از ویلموتس دارید تا روی نقاط ضعف بازی‌های قبلی کار کند. او زمانی برای این کار ندارد. بی شک تیم ملی مقابل بحرین اشتباهات زیادی داشت که شکست خورد. این اشتباهات کجا باید رفع شود. کادرفنی زمانی برای کار کردن روی نقاط ضعف عراق و بستن نقاط قوت این تیم ندارد و همین مسائل روی روند تیم تاثیر می‌گذارد.

من هم منتقد فهرست ویلموتس هستم، اما نباید از سلیقه او ایراد بگیریم

او درباره انتقاد‌هایی که نسبت به فهرست مارک ویلموتس وجود دارد، توضیح داد: شاید من هم نسبت به حضور برخی بازیکنان در فهرست انتقاد داشته باشم. برخی بازیکنانی که سن شان بالا رفته دیگر بازدهی و کارایی برای تیم ملی ندارند. در سوی مقابل شاهد هستیم نفرات تاثیرگذاری که می‌توانند به آینده تیم ملی کمک کنند و در لیگ برتر هم عملکرد خوبی داشته اند به این تیم دعوت نشده اند، اما مربیگری سلیقه‌ای است و نمی‌توانیم چندان به ویلموتس ایراد بگیریم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها