قاسمپور: مقابل امارات خودمان را از پیش برنده ندانیم

پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص شرایط تیم ملی جوانان کشورمان و بازی حساس این تیم با تیم امارات صحبت‌هایی مطرح کرد.

قاسمپور: مقابل امارات خودمان را از پیش برنده ندانیم

ابراهیم قاسمپور  در خصوص عملکرد تیم ملی جوانان کشورمان در مسابقات مقدماتی آسیا گفت: فکر می‌کنم تیم ملی جوانان ما شایسته صعود از این گروه باشد، هر چند که در مرحله بعدی کار طبعا سخت‌تر خواهد بود. به نظر من مهم‌ترین و اصلی‌ترین رقیب ما در این دوره تیم امارات است؛ چراکه کلا تیم‌های عربی سرمایه‌گذاری خوبی برای تیم‌های پایه انجام می‌دهند، هر چند که از نظر توانایی و استعداد از ما عقب‌تر هستند.

وی در خصوص رویکرد خوبی که این دوره صدا و سیما و رسانه‌ها و همچنین هواداران فوتبال نسبت به این تیم دارند، اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به نظر من حمایت رسانه‌ها و صداوسیما باعث بالا رفتن انگیزه جوانان کشورمان خواهد بود؛ چراکه با این حمایت‌ها آنها دیده می‌شوند. از تیم‌های شرق آسیا که بگذریم شما به همین کشورهای اطراف منطقه توجه کنید متوجه می‌شوید که آنها هزینه‌های زیادی بابت این مسئله انجام می‌دهند. متاسفانه در کشور ما هزینه‌های زیادی برای تیم‌های بزرگسال انجام می‌دهند، اما هزینه‌ای برای تیم‌های پایه صورت نمی‌گیرد و این در حالی است که کشورهای حوزه خلیج فارس هزینه‌ خوبی برای تیم‌های پایه انجام می‌دهند و حتی لیگ‌های خیلی خوبی هم برای آن برگزار می‌کنند. متاسفانه در کشور ما باشگاه‌های بزرگی مانند پرسپولیس و استقلال هزینه زیادی برای تیم‌های پایه انجام نمی‌دهند و می‌بینید که امکانات مناسبی هم ندارند. آیا تیم‌های پایه این باشگاه‌ها اردوهای مناسب برگزار می‌کنند؟ آیا امکانات خوب و بازی‌های تدارکاتی مناسب دارند؟ در این سال‌ها متاسفانه تیم‌های ملی پایه ما نتایج خوبی نگرفتند و باید فدراسیون فوتبال برنامه‌ای داشته باشد تا باشگاه‌ها مجبور شوند هزینه مناسبی برای پایه‌های خود در همه رده‌های سنی انجام دهند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص تقابل جذاب ایران و امارات در روز یکشنبه، افزود: از وضعیت تیم جدید امارات خیلی خبر ندارم، اما مطمئنا نباید آنها را سرسری گرفت و از حالا خودمان را برنده بدانیم؛ چراکه قطعا دچار مشکل خواهیم شد. برای شما مثالی می‌زنم؛ من در سال‌هایی که در امارات کار می‌کردم، در شهر کوچکی به نام حتا که در 120 کیلومتری دبی بود حضور داشتم. شهر حتا، یک شهر کوچک در مرز عمان بود اما ما 4 زمین چمن داشتیم و یک زمین اصلی هم برای بازی‌های ما در نظر گرفته شده بود. در آن 4 زمین رده‌های مختلف 12، 14، 16، 18 و 20 سال تمرین می‌کردند و با همین برنامه‌ها به دنبال ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای تقویت فوتبال خود هستند.

قاسمپور درباره اینکه با شرایط موجود تیم کشورمان می‌تواند مقابل امارات برنده باشد، افزود: درست است که به دلیل میزبانی و حضور هواداران شرایط به سود ما خواهد بود، اما در فوتبال اتفاقات غیرقابل پیش بینی زیادی رخ می‌دهد. از نظر استعداد و توان بدنی باید بگویم که اماراتی‌ها از ما خیلی عقب هستند، اما کشورهایی مثل امارات، قطر، سوریه و حتی عربستان هزینه‌هایی برای تیم‌های پایه خود انجام می‌دهند که این مسئله باعث می‌شود ما مقابل این کشورها دچار مشکل شویم. دیدید که در جام ملت‌های آسیا هم نتوانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم. کشورهای عربی با برنامه‌ریزی می‌خواهند برای فوتبال خود شرایط خوبی ایجاد کنند، اما به هر حال از نظر استعداد از ما خیلی عقب هستند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها