اشکان دژاگه؛

فوتبال ایران از نظر زیرساختی و اعتراض به داوری‌ها درست نمی‌شود

دژاگه: فوتبال ایران درست نشده و روز به روز بدتر می‌شود.

فوتبال ایران از نظر زیرساختی و اعتراض به داوری‌ها درست نمی‌شود

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که شرایط فوتبال ایران از نظر زیرساختی و اعتراض به داوری‌ها درست نمی‌شود و روز به روز بدتر می‌شود.

 اشکان دژاگه در مراسم افتتاحیه دوره مربیگری فوتبال درجه A آسیا در مرکز ملی فوتبال ایران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دوره مربیگری درجه B را در کشور قطر پشت سر گذاشتم و پس از صحبت با مسعود شجاعی تصمیم گرفتم دوره درجه A را به ایران بیایم. همواره سعی کردم در دوران فوتبالم با انرژی ۱۰۰ درصدی پیش بروم و برای دوران مربیگری نیز چنین تصمیمی دارم.

وی در پاسخ به اینکه آیا باز هم کنار مسعود شجاعی او را خواهیم دید یا خیر، گفت؟ در ابتدا باید این چند هفته با خیر و خوشی بگذرد و پس از آن ببینیم چه پیش می‌آید.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه شرایط تیم ملی فوتبال ایران را در مسابقات انتخابی جام جهانی چگونه ارزیابی می‌کند، عنوان کرد؟ تصور می‌کنم به هدف اول خود که سرگروهی بود رسیدند و خیلی نباید بازی پایانی را که در خانه برگزار شد، جدی گرفت و از مرحله بعدی کار سخت خواهد شد.

دژاگه افزود: مسابقات تیم ملی در مرحله بعد پرفشار است اما تیم ملی خوبی داریم و از بازیکنان خوبی برخورداریم.

او درباره تغییر نسل تیم ملی، بیان کرد: یک روز باید این اتفاق رخ می‌داد و در زمان ما نیز اینگونه بود و هرچند نمی‌توان به یکباره بازیکنان تیم ملی را تغییر داد اما باید به صورت تدریجی شاهد تغییر نسل تیم ملی باشیم. بازیکنان بسیار خوبی داریم و باید با تلاش کار را پیش ببرند و از سوی فدراسیون حمایت شوند.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره یورو ۲۰۲۴ نیز گفت: یوروی بسیار جالبی را پیش رو خواهیم داشت و با توجه به اینکه مسابقات در آلمان برگزار می‌شود این تیم در بازی افتتاحیه باید به میدان برود و در این تیم نیز شاهد اتفاقاتی بوده‌ایم و بازیکنان زیادی تغییر کردند.

تصورم این است که شاهد تیم ملی آلمانی نخواهیم بود که در گذشته به میدان می‌رفته اما با توجه به اینکه بازیکنانی نظیر تونی کروس به این تیم اضافه شده‌اند باید منتظر بمانیم و ببینیم چه رقم خواهد خورد. اسکاتلند نیز تیم خیلی خوبی دارد اما تصور می‌کنم که می‌توانند این دیدار را با پیروزی پشت سر بگذارند.

دژاگه در خصوص اینکه مدعی اصلی قهرمانی یورو چه تیمی است، گفت: تیم‌های مدعی زیادی در این تورنمنت حضور دارند اما تیم ملی فرانسه همیشه شرایط متفاوتی داشته و تیم ملی پرتغال نیز مدعی قهرمانی است.

او در مورد پرونده فساد در فوتبال ایران و نحوه برخورد با چنین پرونده‌هایی در فوتبال اروپا، بیان کرد: من خیلی در جریان این مسائل نیستم. این اتفاقات در کشورهای دیگر نیز رخ داده است و خیلی نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم؛ چرا که خیلی چنین مسائلی را دنبال نکردم و وقت پیگیری نداشتم، برخی مسائل را شنیدم و در فوتبال ایتالیا نیز چنین اتفاقی رخ داده است که با باشگاه‌ها برخورد شد و شاهد کسر امتیاز بوده‌ایم و امیدوارم فوتبال پاکی را در ایران ببینیم.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در مورد اتفاقات لیگ اخیر فوتبال ایران اعم از شرایط زیرساختی و اعتراض‌ها به داوری‌ها، عنوان کرد: این موارد هر ساله رخ می‌دهد و سالیانی پیش که بنده فوتبال بازی می‌کردم چنین اتفاقی رخ می‌داد و متاسفانه درست نمی‌شود و همینگونه بدتر می‌شود و ما امیدواریم یک روز این اتفاقات کمتر رخ دهد و یک روز این مسائل رخ ندهد و روی فوتبال در زمین تمرکز کنند.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها