در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین رخ داد؛

با اعتراض چین طلا و نقره ایران پس گرفته شد!/ پس گرفتن مدال توسط چین یک سرقت ورزشی است

چین اعتراض کرد، طلا و نقره هاشمیه متقیان و زینب مرادی پس گرفته شد/ رئیس فدراسیون جانبازان: پس گرفتن مدال توسط چین یک سرقت ورزشی بود.

با اعتراض چین طلا و نقره ایران پس گرفته شد!/ پس گرفتن مدال توسط چین یک سرقت ورزشی است

با اعتراض چین و بررسی اتفاقی که در ماده F۵۶ پرتاب نیزه بانوان افتاد، کمیته برگزاری بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، مدال طلا و نقره هاشمیه متقیان و زینب مرادی را پس گرفت.

روز گذشته و در اولین رقابت دوومیدانی کاران ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، دو مدال طلا و نقره برای کاروان ایران به دست آمد اما با توجه به اعتراض کشور چین مبنی بر دیر رسیدن ورزشکاران ایرانی به محل "کال روم" و پس از بررسی کمیته برگزاری بازی‌ها، این دو از جدول رده بندی حذف شد. به همین علت، روز گذشته مراسم اهدای مدال این ماده برگزار نشد اما حکم قهرمانی به ورزشکاران داده شد.

به گزارش ایسنا، سعید سلگی، معاونت ورزش قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک با تایید این خبر از اعتراض ایران به این تصمیم خبر داد و گفت: با اعتراض کشورهای دیگر مبنی بر اینکه ورزشکاران ایرانی چند دقیقه‌ای دیرتر به کال روم رسیده‌اند، دو مدال خانم‌ها متقیان و مرادی پس گرفته شد. با اعلام این موضوع از سوی کمیته برگزاری، ما اعتراض رسمی خود را هم به کمیته برگزاری بازی‌ها و هم فدراسیون جهانی پارادوومیدانی اعلام کردیم.

اعتراض ما بر این پایه است که اگر تخلفی صورت گرفته، چطور سرداور مسابقات، اجازه حضور نمایندگان ایران را در محل برگزاری مسابقه داده است؟ سر داور حضور این دو ورزشکار را تایید کرده و با مجوز او ورزشکاران ایران مسابقه داده‌اند. در حالیکه اگر تخلفی وجود داشته، نباید اجازه حضور می‌دادند. وقتی ورزشکاران ما در مسابقه حاضر شده‌اند و حکم قهرمانی هم دریافت کرده‌اند، یعنی از نظر سرداور مسابقات مشکلی وجود نداشته است.

سلگی در پاسخ به این سوال که مشخص است کدام تیم‌ها نسبت به این موضوع معترض بوده‌اند، گفت: کمیته برگزاری بازی‌ها این موضوع را به ما اعلام نکرد اما با توجه به اینکه چین به مدال برنز رسیده، به احتمال بسیار زیاد، چینی‌ها در طرح این اعتراض و پیگیری مصمم‌تر بوده‌اند.

رئیس فدراسیون جانبازان: پس گرفتن مدال توسط چین یک سرقت ورزشی بود

شروین اسبقیان گفت: بعد از مسابقه چینی‌ها اعتراض کردند که ورزشکاران ما دقایقی دیر وارد کال‌روم شدند که این خلاف مقررات است چرا که داور بر اساس مقررات آنجا تشخیص داده که مشکلی نیست.

از طرفی بعد از مسابقات هاشمیه متقیان و زینب مرادی تست دوپینگ هم دادند و در واقع همۀ مراحل و فرآیند را طی کردند.

این سرقت مدالی توسط تشکیلات ورزش چین با توجه به نفوذی که داشتند، صورت گرفته و وقتی مدال طلا و نقره ورزشکاران ما را گرفتند، ورزشکار چین که سوم شده بود، به مدال طلا رسید.

منبع: خبر فوری

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها