تراکتور و هادی محمدی در انتظار رای حساس استیناف!

با این حال باشگاه تراکتور در بیانیه خود اعلام کرده که قصد دارد به این حکم اعتراض کند.

تراکتور و هادی محمدی در انتظار رای حساس استیناف!

کمیته انضباطی ظهر روز یکشنبه حکم خود در خصوص بازی تراکتور و استقلال را صادر کرد که بر این اساس هادی محمدی دافع تراکتور به دلیل آنچه «رفتاری در قبال مقام رسمی مسابقه» عنوان شده، سه جلسه از همراهی تیمش محروم و به پرداخت 100 میلیون تومان جریمه محکوم شده است.

با این حال باشگاه تراکتور در بیانیه خود اعلام کرده که قصد دارد به این حکم اعتراض کند و هواداران این تیم در فضای مجازی انتظار دارند که با اعتراض این باشگاه، روند صدور حکم متوقف شود؛ آیا این اتفاق رخ خواهد داد؟

* نکته نخست این است که بر اساس بند 4 ماده 103 «تجدیدنظرخواهی مانع اجرای حکم یا توقف اجرای حکم» نخواهد شد. البته این بند متعلق به  حکم محرومیت است و به عبارتی تنها احکام محرومیت است که با تجدیدنظر خواهی، اجرای آن متوقف نمی‌شود.

* نکته دوم اینکه در بند 4 ماده 112 آمده که «آراء و تصمیمات بلافاصله بعد از ابلاغ» اجرا می‌شوند. به عبارتی حکم محرومیت هادی محمدی از زمان ابلاغ، اجرایی است.

* نکته سوم مربوط به سوالی است که ممکن است برای تراکتوری‌ها پیش بیاید: اگر کمیته استیناف حکم محرومیت را بعد از بازی آلومینیوم بشکند، حکم یک بازی غیبت هادی محمدی چیست؟ در ماده 102 آیین نامه آمده که اساسا «یک جلسه محرومیت» قابل تجدیدنظرخواهی نیست. به عبارتی یک جلسه محرومیت، حکمی است که حتی در صورت نقض حکم اصلی هم قابل اعمال است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

* اما نکته چهارم؛ دستور موقت. این مربوط به ماده 100 است و تنها راهی است که محرومیت هادی محمدی برای بازی فردا نقض شود. اما برخورد کمیته استیناف معمولا به این شکل بوده که احکام محرومیت شامل صدور حکم دستور موقت برای توقف حکم نمی‌شود و به این ترتیب هادی محمدی باید حداقل یک بازی از همراهی تیمش محروم شود.

با این حال نکته مهم این است که سه بازی بعدی تراکتور مقابل آلومینیوم، صنعت نفت و پرسپولیس برگزار خواهد شد و شاید بهتر باشد که تراکتور با تیم حقوقی خود به سراغ کمیته استیناف بروند تا هادی محمدی را برای دو بازی بعدی حفظ کنند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.