پرداخت 80 میلیارد تومانی به استراماچونی، چالش جدید استقلال

مدیرعامل استقلال در نهایت روز گذشته با این دو خارجی سابق به توافق رسید و پنجره نقل و انتقالاتی این تیم باز شد.

پرداخت 80 میلیارد تومانی به استراماچونی، چالش جدید استقلال

ظاهرا قرار نیست بدهی‌های هنگفت استقلال به اعضای خارجی سابق خود تمام شود؛ علی فتح‌الله‌زاده در روزهای گذشته تلاش زیادی برای توافق با هرویه میلیچ مدافع کروات سابق و گابریل پین مربی ایتالیایی انجام داد تا بتواند پنجره نقل و انتقالاتی تیمش را باز کند.

مدیرعامل استقلال در نهایت روز گذشته با این دو خارجی سابق به توافق رسید و پنجره نقل و انتقالاتی این تیم باز شد تا در ساعات باقیمانده بتواند در راستای تقویت تیم گام بردارد. با وجود اینکه فتح‌الله‌زاده با تامین پول توانست با میلیچ و پین به توافق برسد اما او ظاهرا قرار نیست نفس راحتی بکشد، چراکه هنوز بدهی های خارجی و داخلی دیگری باقی مانده که سریعا برای پرداخت آن باید اقدام کند.

بزرگ‌ترین بدهی استقلال مربوط به پرونده سنگین آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی سابق این تیم است. حکم پرونده استراماچونی از سوی دادگاه عالی ورزش در مرداد ماه گذشته صادر شد و طی آن استقلال باید مبلغی در حدود یک میلیون و 400 هزار یورو به این مربی پرداخت کند. این بدهی در زمان صدور حکم با توجه به قیمت ارز بسیار پایین‌تر بود و نزدیک به 50 میلیارد تومان می‌شد اما حالا بالا رفتن قیمت یورو باعث شده تا طلب استراماچونی نزدیک به 80 میلیارد تومان شود.

مدیران استقلال حالا باید برای پرداخت این بدهی هرچه‌ سریع‌تر اقدام کنند چراکه در صورت شکایت مجدد استراماچونی ممکن است تبعات سنگین‌تری برای باشگاه ایجاد شود.

حجت کریمی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در این خصوص گفته است:‌ «باید برای پرداخت پول به استراماچونی برنامه ریزی کنیم. فعلا پولی نمانده است و طلب او هم فکر کنم نزدیک 80-70 میلیارد تومان شده باشد.»

باید دید علی فتح‌الله‌زاده و همکارانش چگونه در این راستا اقدام خواهند کرد تا مشکل جدیدی از طریق مراجع بین‌المللی برای استقلال پیش نیاید.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.