گروسی: تمام لژیونرهایی که به تیم ملی دعوت شدند بهترین نیستند

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال اعتقاد دارد کار تیم ملی برای صعود از مرحله گروهی سخت است و باید به این موضوع واقع‌بینانه نگاه کنیم.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال اعتقاد دارد کار تیم ملی برای صعود از مرحله گروهی سخت است و باید به این موضوع واقع‌بینانه نگاه کنیم.

محسن گروسی  درباره شرایط تیم ملی در فاصله یک روز تا نخستین دیدار مقابل انگلیس در گروه B  اظهار داشت: کارلوس کی‌روش توانست در غیاب لژیونرها تیمش را در تهران مقابل نیکاراگوئه تا حدودی مورد ارزیابی قرار دهد و بعد از حضور در قطر هم با همراهی لژیونرها برابر تونس بازی کردند. البته بازی با تونس بیشتر برای ارتقای شرایط روحی و روانی بازیکنان بود. الان در آستانه شروع جام جهانی تیم کامل شده است و خوشبختانه بازیکنان تیم ملی هم برای بازی با انگلیس از انگیز و روحیه بالایی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: تیم ملی بیشتر از هر چیزی الان نیاز به تمرکز و حمایت دارد. کی‌روش و شاگردانش باید بدون هیچ استرس و ایجاد حاشیه‌ای فقط به موفقیت فکر کنند. مهمترین راهکار ما برای موفقیت در جام جهانی یکدلی و همدلی کل اعضای تیم است. کی‌روش مربی باتجربه‌ای است و قطعاً او وظایف بازیکنان را برای مقابله با انگلیس که مهمترین بازی تیم ملی در مرحله گروهی است، تعیین کرده و می‌داند با چه استراتژی تیم ملی را به مصاف انگلیس بفرستد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال در واکنش به این موضوع که شاکله اصلی تیم ملی را لژیونرها تشکیل خواهند داد، تصریح کرد: ما بازیکنان خوبی شاغل در لیگ برتر داریم که همسطح لژیونر‌ها هستند، اما کی‌روش بیشتر از لژیونرها استفاده می‌کند، چون به آنها اعتقاد دارد. چند بازیکن تیم ملی مثل طارمی و جهانبخش شرایط خوبی در اروپا دارند و می‌توانند کمک بزرگی به کی‌روش کنند، اما من معتقدم که تمام لژیونرهایی که به تیم ملی دعوت شدند بهترین نیستند و کی‌روش می‌توانست نگاه بیشتری به بازیکنان داخلی داشته باشد. من به‌عنوان یک ایرانی دوست دارم تیم ملی کشورم موفق شود و برای اولین بار بتواند از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند، اما باید واقعیت‌ها را هم بپذیریم و سطح توقع و انتظارات مردم از تیم ملی را بالا نبریم و منطقی به حضور تیم ملی در جام جهانی نگاه کنیم.

گروسی در پایان در پاسخ به این سؤال که «تیم ملی چقدر شانس صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی را دارد؟»، گفت: فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. انگلیس یکی از بهترین تیم‌های جام جهانی است که مدعی قهرمانی است و تیمی پر از ستاره و تا مقابل این تیم بازی نکنیم نمی‌توانیم در مورد نتیجه بازی با انگلیس اظهارنظر کنیم. کار تیم ملی برای صعود سخت است، اما این‌طور هم نیست که بگوییم هیچ شانسی برای صعود نداریم. در فوتبال ممکن است هر اتفاقی بیفتد و ما می‌توانیم از گروه‌مان صعود کنیم به شرطی که واقع‌‌بینانه به آن نگاه کنیم.

 

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها