عوامل موفقیت تیم ملی از دیدگاه حشمت مهاجرانی

چند فاکتور مهم و مثبت داریم که یکی از آنها روحیه بالای بازیکنان است و دیگری تجربه بالای کی‌روش در جام جهانی است

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد وضعیت تیم زیر نظر کی‌روش صحبت کرد.

حشمت مهاجرانی در خصوص شروع جام جهانی و وضعیت تیم ملی ایران اظهار داشت: ما در جریان تمرینات تیم ملی و میزان آمادگی بازیکنان نیستیم. بازی اخیر با تونس هم که مخفیانه برگزار شد و چیزی از آن ندیدیم ولی امیدوارم مفید بوده باشد و کادرفنی به خواسته‌هایش رسیده باشد. اینکه تیم ملی در چه شرایطی است موضوعی است که به میزان آمادگی بازیکنان و اینکه به هماهنگی لازم در اردو رسیده‌اند یا نه بستگی دارد و امیدوارم شرایط خوبی داشته باشیم.

وی افزود: در کنار بعد فنی و تاکتیکی، مهم این است که بازیکنان از لحاظ جسمانی و از لحاظ روحی شرایط خوبی داشته باشند. بر اساس چیزی که در نشست‌های خبری دیدیدم ظاهراً شرایط روحی تیم خوب است و این می‌تواند اتفاق خوبی باشد.

پیشسکوت فوتبال در مورد باخت ایران مقابل تونس اظهار داشت: همانطور که گفتم ما بازی با تونس را ندیدیم. اینکه نتیجه می‌تواند روی روحیه و اعتماد به نفس تیم تاثیر بگذارد غیر قابل انکار است ولی ما نمی‌دانیم کدام نفرات بازی کردند و کادرفنی دنبال چه هدفی بوده است و امیدوارم کی‌روش به خواسته‌هایش رسیده باشد.

مهاجرانی در رابطه با بازی فردا مقابل انگلیس عنوان کرد: این بدون شک سخت‌ترین بازی ما در دور گروهی است. چند فاکتور مهم و مثبت داریم که یکی از آنها روحیه بالای بازیکنان است و دیگری تجربه بالای کی‌روش در جام جهانی است که می‌تواند خیلی به ما کمک کند. کی‌روش چندین سال در انگلیس کار کرده و روی فوتبال آنها آشنایی دارد و به نظرم نتیجه گیری در این بازی با توجه به اینکه قطعاً انگلیس می‌خواهد در این بازی حمله کند به ساختار دفاعی ما بر می‌گردد و اگر بتوانیم سازماندهی دفاعی خوبی داشته باشیم می‌توانیم مقابل این تیم نتیجه بگیریم ولی در دیدارهای تدارکاتی که اخیراً دیدیم موقعیت‌های زیادی به حریفان دادیم و این کمی نگران کننده است. امیدوارم همان ساختار دفاعی منسجم که در دوره های قبل از کی‌روش دیدیم را شاهد باشیم.

وی در مورد شانس صعود ایران از این گروه هم گفت: شرایط صعود به دور بعد برای ما فراهم است و اگر بازی‌های خوبی از تیم ملی شاهد باشیم می‌توانیم از این گروه نتایج خوبی بگیریم و به دور بعد صعود کنیم. این اتفاق چون در تاریخ فوتبال ایران رخ نداده می‌تواند اتفاق ویژه‌ای باشد و بازیکنان خوب و با تجربه‌ای برای رسیدن به این هدف داریم و فقط کافی است موارد نگران کننده که به آنها اشاره شد رفع شوند.

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها