طارمی: نمی‌دانم من بهتر هستم یا هری کین!

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: در جام جهانی قطر به دنبال شاد کردن دل مردم ایران هستیم.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: در جام جهانی قطر به دنبال شاد کردن دل مردم ایران هستیم.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدا می‌خواهم به خانواده‌هایی که در این مدت اخیر  در ایران داغ دیدند، تسلیت بگویم. ما اینجا حضور داریم که بتوانیم دل مردم را شاد کنیم و این برای ما بالاترین اتفاق است. اگر بتوانیم این خواسته را رقم بزنیم خیلی خوب است. این موضوع را باید بگویم که ما مثل سایر اقشار جامعه یکسری وظایف داریم و باید کارمان را انجام دهیم و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم به دستاوردی که مدنظر داریم، برسیم و اکنون تمام تمرکز را روی این موضوع گذاشته‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در جام جهانی گلزنی خواهی کرد یا نه، گفت: من در پست فوروارد بازی می‌کنم و شغلم این است که گل بزنم. تا جایی که بتوانم برای تیم بازی می‌کنم و تمام توانم را می‌گذارم. نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد ولی قطعا تمام تلاشم را خواهم کرد تا برای تیم ملی موثر باشم.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در مورد اینکه در بهترین دوران فوتبالی‌اش حضور دارد، تصریج کرد: بله حتما همینطور است.

طارمی درباره تأثیر کنسیاسائو سرمربی تیم پورتو در افزایش سطح خود خاطرنشان کرد: قطعا او در فوتبال من خیلی تأثیر داشته است. در این دو سال و نیم خیلی نکات از او و بازیکنان یاد گرفته‌ام. همانطور که می‌دانید پورتو یک تیم بزرگ و شناخته شده در دنیا است و قطعا یکی از دلایل پیشرفت من آقای کنسیسائو و تیم پورتو بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که هری کین بازیکن بهتری است یا خودش گفت: نمی‌توانم بگویم کدام بازیکن بهتر است. باید ببینید چه بازیکنی در چه تیمی قرار دارد و شرایط تیم چیست اما تیم ما یک تیم متحد است و وقتی شما بازیکن بزرگ داشته باشی، اما تیم نداشته باشی، نمی‌توانی نتیجه بگیری. ترجیح من این است که مثل تیم ما بازیکن بزرگی وجود نداشته باشد و همه در یک سطح باشند ولی یک تیم باشیم و این تیم بودن باعث می‌شود بتوانیم اتفاقاتی را رقم بزنیم. ما به عنوان یک تیم حرفه‌ای در زمین برای همدیگر بازی می‌کنیم.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران درباره حضور تیم ملی پرتغال در جام جهانی یادآور شد: اول از همه از ته قلبم برای تیم ملی پرتغال آرزوی موفقیت می‌کنم. برای تیم ملی ایران بازی می‌کنم و هر چه در توانم هست برای تیم ایران می‌گذارم اما اگر بخواهم تیم دومی را در این رقابت‌ها انتخاب کنم، قطعا پرتغال است و از صمیم قلب برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم و حمایت‌شان خواهم کرد تا به موفقیت برسند.

طارمی در پاسخ به این سوال چه احساسی دارد که به طور مداوم در پرتغال صحبت از او می‌شود، گفت: از زمانی که سیستم VAR آمد، چند تا از پنالتی‌ها را داوران بر روی من گرفتند و چند تا را نگرفتند؟ شاید از 20 صحنه 19 صحنه پنالتی بوده و قطعا یکسری اتفاقات افتاده که داوران پنالتی گرفته‌اند. از موقعی که VAR آمده همه چیز مشخص است و این پنالتی‌ها تصمیم من نبوده و تصمیم داوران بوده است.

وی در خصوص اینکه به نسبت سه سال گذشته چه تفاوت‌هایی پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: قطعا خیلی تفاوت وجود دارد. وقتی به پرتغال آمدم، تیم ریو‌آوه  نخستین تجربه اروپایی من بود و تا پیش از این تجربه‌ بازی در سطح بالا را نداشتم ولی از وقتی به پورتو آمدم، در لیگ قهرمانان بازی کردم، در لیگ پرتغال که جزو پنج تیم برتر دنیاست حضور پیدا کردم، قطعا تجربه‌ام خیلی بیشتر شده است. بازی در پورتو اعتماد به نفس من را هم بیشتر کرد و این دلیلی است که الان در پورتو بهتر از زمانی هستم که برای اولین بار به اروپا آمدم.

مهاجم تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است عملکردش در این جام باعث شود به تیم بزرگتری برود، گفت: همانطور که گفتم پورتو جزو تیم‌های بزرگ دنیاست. من و تیمم شرایط خیلی خوبی داریم. خیلی خوشحالم که در این تیم حضور دارم. وقتی در پورتو بودم، خبرنگاری از من درباره جام جهانی پرسید که گفتم تمرکزم روی پورتو است و الان هم با احترام باید بگویم تمرکز من در حال حاضر بر روی تیم ملی است و به هیچ چیز دیگر به غیر از موفقیت تیم ملی فکر نمی‌کنم. باید ببینیم جام جهانی چطور پیش می‌رود.

طارمی در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره اتفاقات رخ داده در ایران تصریح کرد: در ابتدای صحبت‌هایم به این موضوع اشاره کردم.  یکسری صحبت‌ها قبلا انجام داده‌ام و الان فقط  با تمرکز به فکر شاد کردن دل مردم هستیم.

یک سئوال خبرنگاران انگلیسی از طارمی درباره مقایسه او و هری کین بود که ستاره ایرانی پورتو اینطور جواب داد: نمی‌توانم بگویم کدام بازیکن بهتر است! باید ببینید چه بازیکنی در چه تیمی قرار دارد و شرایط تیم چیست اما تیم ما یک تیم متحد است و وقتی شما بازیکن بزرگ داشته باشی اما تیم نداشته باشی نمی‌توانی نتیجه بگیری. من ترجیحم این است که مثل تیم ما بازیکن بزرگی وجود نداشته باشد و همه در یک سطح باشند ولی یک تیم باشیم و این تیم بودن باعث می‌شود بتوانیم اتفاقاتی را رقم بزنیم.

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها