ساپینتو: استقلال مهمترین تیم آسیاست/ دوره رونالدو تمام نشده است

استقلال اکنون با دو امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس، در جایگاه دوم جدول لیگ برتر ایران قرار دارد.

سرمربی استقلال، تیمش را مهمترین تیم قاره کهن و باشگاهی با بیشترین دنبال‌کننده در فضای مجازی توصیف کرد. 

ریکاردو ساپینتو در گفت‌وگو با سایت «توتو مرکاتو» ایتالیا، درباره تجربه حضورش در ایران و فعالیت در تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: استقلال چالش خوبی برای من است. سرمربی تیمی هستم که 35 میلیون هوادار دارد و مهمترین تیم قاره آسیا محسوب می‌شود. استقلال بیشترین دنبال‌کننده را در فضای مجازی در قاره آسیا دارد و کارها خوب پیش می‌رود.

وی با اشاره به شرایط فنی آبی‌ها تصریح کرد: استقلال اکنون با دو امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس، در جایگاه دوم جدول لیگ برتر ایران قرار دارد. ما اولین سوپرجام استقلال را در تاریخ بردیم و از عملکرد تیمم راضی هستم. می‌خواهیم تا پایان برای قهرمانی بجنگیم.

سرمربی پرتغالی استقلال راجع به وضعیت تیم ملی این کشور در جام جهانی قطر تصریح کرد: بازیکنان خوبی در اختیار داریم و کیفیت برابری در دفاع، هافبک و حمله می‌بینم. انتخاب 11 بازیکن ترکیب اصلی برای فرناندو سانتوس سخت است. بازیکنان باکیفیتی از لیست تیم ملی خارج شدند و من به ژوائو موتینیو فکر می‌کنم. ما پرتغالی‌ها بسیار مثبت‌اندیش هستیم و می‌توانیم تورنمنت فوق‌العاده‌ای داشته باشیم.

ساپینتو در پاسخ به این پرسش که آیا سلسائوی اروپا می‌تواند به قهرمانی  دست یابد یا خیر، خاطر نشان کرد: پرتغال امروز میان پنج یا شش تیمی است که می‌توانند برای قهرمانی رقابت کنند. واقعاً به موفقیت کشورم امیدوارم و اتفاقی فوق‌العاده برای ما خواهد بود که تاریخ‌سازی کنیم. با این حال تیم‌های قدرتمندی هستند که باید آنها را شکست بدهیم و البته به کمی شانس نیاز داریم.

وی درباره شرایط رافائل لیائو ستاره جوان میلان که فوتبالدوستان پرتغالی امید زیادی به او بسته‌اند، بیان کرد: رافائل لیائو یکی از بهترین استعدادهای پرتغال محسوب می‌شود و در میلان واقعاً عملکرد خوبی داشته است. او در هر بازی نقشی تعیین‌کننده ایفا می‌کند و آینده خوبی پیش رو دارد. لیائو اکنون بازیکنی قدرتمند است، اما توانایی ارائه عملکرد بهتر از این را هم دارد.

بازیکن پیشین تیم ملی پرتغال در مورد وضعیت کریستیانو رونالدو و آمار ضعیفی که در هفته‌های گذشته پشت سر گذاشته است، گفت: دوره رونالدو تمام نشده است. کریستیانو دیگر بازیکن جوان گذشته نیست، اما هنوز کیفیت، قدرت و تجربه مواجهه با چالش در این سطح را دارد. رونالدو انگیزه بسیار زیادی برای جام جهانی دارد و می‌خواهد کشورش را به قله جهان برساند. کریس ماه‌هاست که آماده جام جهانی می‌شود و فکر می‌کنم در جام جهانی به اوج خود می‌رسد.

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها