اختر: کی‌روش در قطر نهایت از ۱۶ بازیکن استفاده خواهد کرد

ما در دو دوره جام جهانی با کی‌روش به دور حذفی صعود نکردیم و در دو جام ملت‌ها هم قهرمان نشدیم.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد؛ در حال حاضر بازیکنان باتجربه ای در این تیم هستند که می‌توانند با استفاده از این فاکتور مردم را خوشحال کنند. 

ادموند اختر  در خصوص شرایط تیم ملی در آستانه بازی‌های جام جهانی گفت: بعد از آمدن کی‌روش تغییراتی در لیست بازیکنان ایجاد شد و طبیعتا هر مربی هم تفکرات و سلایق خاص خودش را دارد. کی‌روش هم بیشتر روی لژیونرها تکیه کرده، هر چند که برخی از آنها شرایط خوبی در تیم‌های باشگاهی خود نداشتند. در مورد هر لیستی نظرها متفاوت است اما در نهایت خود کی‌روش باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: کی‌روش می‌توانست چند بازیکن جوان را هم در لیست قرار دهد و از طرفی بردن 4 دروازه‌بان برای 3 بازی اشتباه بود. ما اگر چند بازیکن جوان را به جام جهانی می‌بردیم، قطعا این تصمیم برای جام ملت‌های آسیا به سود تیم ملی بود، چون بدون شک بعد از جام جهانی تعدادی از بازیکنان مسن باید از بازی‌های ملی خداحافظی کنند.

اختر در پاسخ به این پرسش که «به نظر شما کدام بازیکن شایسته حضور در جام جهانی بود؟» عنوان کرد: فکر می‌کنم بازیکنانی مثل محمد محبی یا نورافکن می‌توانستند در لیست نهایی باشند اما به هر حال باید به تصمیم کی‌روش احترام گذاشت. به عنوان مثال بازیکنی از لیگ دسته دوم دانمارک به تیم ملی دعوت می‌شود اما جوان‌های استقلال و سپاهان دعوت نمی‌شوند. فکر می‌کنم عقبه بازیکنان نقش مهمی در انتخاب‌های کی‌روش داشت، در ضمن فکر می‌کنم او در سه بازی جام جهانی در نهایت از 16 بازیکن استفاده خواهد کرد.

وی در ارتباط با اینکه آیا ایران می‌تواند به دور حذفی جام جهانی صعود کند، تصریح کرد: ما در دو دوره جام جهانی با کی‌روش به دور حذفی صعود نکردیم و در دو جام ملت‌ها هم قهرمان نشدیم. کی‌روش یک مربی سرشناس، کاربلد و با تجربه است، طبیعتا همه فوتبال‌دوستان ایرانی این انتظار را دارند تا او بزرگی خودش را نشان دهد و تیم ما با هدایت این مربی به دور دوم صعود کند. ما بازیکنان با تجربه‌ای داریم و امیدوارم در جام جهانی بدرخشیم تا مردم هم خوشحال شوند.

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها