فریبا: تیم ملی ۹۸ بهتر از این تیم بود

هر مربی تفکرات خودش را دارد و باید دید در ادامه شرایط چگونه رقم خواهد خورد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران اعتقاد دارد تیم ملی سال ۹۸ ایران از تیم فعلی قوی‌تر بوده است.

بهتاش فریبا درباره لیست تیم ملی برای سفر به اتریش و اینکه چند بازیکن توسط کی‌روش کنار گذاشته شدند، گفت: با شناختی که از این مربی داریم، او به لژیونرها اهمیت زیادی می‌دهد و احتمالاً 95 درصد ترکیب تیم ملی در جام جهانی هم از نفراتی تشکیل خواهد شد که خارج از ایران بازی می‌کنند. کی‌روش این عقیده را دارد که لژیونرها در بازی‌هایی مهمتر و بهتر بازی می‌کنند به همین دلیل تمرکز اصلی او استفاده از این نفرات است.

وی ادامه داد: هر مربی تفکرات خودش را دارد و باید دید در ادامه شرایط چگونه رقم خواهد خورد. من معتقدم محمد محبی می‌توانست جزو مسافران اردوی اتریش باشد، چون اگر قرار باشد دفاعی بازی کنیم، محبی بازیکنی است که سرعت خوبی در ضدحملات دارد و در شوت زدن، سر زدن و قدرت بدنی شرایط خوبی دارد. مهدی قایدی هم می‌توانست در کنار تیم ملی باشد، ولی قدرت بدنی محبی از قایدی بیشتر است. باید دید آیا تفکرات کی‌روش تغییر کرده یا اینکه قرار است مثل دوره‌های قبل تدافعی بازی کنیم.

فریبا در پاسخ به این پرسش که «آیا از این گروه می‌توانیم صعود کنیم؟»، خاطر نشان کرد: اگر فکر می‌کنیم راحت این کار صورت می‌گیرد قطعاً اشتباه کرده‌ایم، چرا که ایران برای صعود از گروهش در جام جهانی کار بسیار سختی خواهد داشت. امیدوارم زمانی که با حریفان روبه‌رو می‌شویم، روز بد آنها و روز خوب ما باشد و آرزوی همه ایرانی‌ها هم این است که صعود کنیم. البته کار ما سخت است و نتیجه گرفتن برابر تیم‌هایی مثل انگلیس و آمریکا راحت نیست.

بازیکن پیشین تیم ملی افزود: ما در جام جهانی 98 فرانسه آمریکا را شکست دادیم، ولی آن تیم ملی بهتر و تیم‌تر از تیم فعلی بود، در ضمن آمریکا هم با تیم آن زمان خیلی فرق کرده است. آمریکا یک تیم سرعتی دارد و قدرت انتقال توپ در این تیم بالاست، ما در جام جهانی کار ساده‌ای نداریم، ولی امیدوارم نتایج خوبی بگیریم تا فوتبال ایران از لحاظ شخصیتی در دنیا رشد کند و بیشتر شناخته شود.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها