نوراللهی غایب بزرگ اردوی اتریش؟

نکته مهم اینکه کشور اتریش ویزای ملی ندارد و نوراللهی تنها با اخذ ویزای شینگن می‌تواند به این کشور سفر کند.

با تغییرات رخ‌داده در فدراسیون و تیم ملی و در شرایطی که نفرات حاضر در فهرست اولیه تیم ملی در تهران به سفارت اتریش مراجعه کرده تا نام خود را برای دریافت ویزای شینگن رجیستر کنند، احمد نوراللهی تنها ملی‌پوش ایرانی ساکن امارات، هنوز موفق به اخذ ویزای اتریش نشده است.

پیش از این حامد مومنی مسئولیت امور اجرایی تیم ملی را بر عهده داشت که با تغییرات فدراسیون، این امور فعلا به مهدی خراطی سپرده شده که قبلا این سمت را بر عهده داشته است؛ البته خراطی در تشریفات ریاست جمهوری مشغول به کار است و در حال حاضر از سوی نهاد ریاست جمهوری در ماموریت خارجی به سر می‌برد. با این حال در روزهای گذشته روابط بین‌الملل کارها را تحت مدیریت او سازماندهی می‌کرده است.

موضوع مربوط به نوراللهی این است که با وجود ارسال سه نامه، فدراسیون فوتبال موفق به دریافت زمان مصاحبه در سفارت اتریش در امارات نشده تا این بازیکن این اردوی سرنوشت‌ساز و این دو بازی حساس را احتمالا از دست بدهد.

مسئله نوراللهی در حال حاضر تنها با یک دستور سطح بالا در حد وزارت خارجه و عبور از قوانین اداری روتین امکان‌پذیر است و باید دید که آیا این اتفاق در شرایطی که ملی‌پوشان امشب عازم اتریش خواهند شد رخ خواهد داد یا نه. جالب است بدانید مسئله حضور در اتریش از طریق سفارت اتریش در امارات قبل‌تر برای فرهاد مجیدی نیز رخ داده بود و او با تاخیر تیم کلبا را در این اردو همراهی کرد.

نوراللهی که شب گذشته در ترکیب تیمش شباب الاهلی به میدان رفت، دوباره زیر نظر ژاردیم به آمادگی خوب قبلی بازگشته و قطعا از دست دادن این اردو برایش لطمه بزرگی خواهد بود.

نکته مهم اینکه کشور اتریش ویزای ملی ندارد و نوراللهی تنها با اخذ ویزای شینگن می‌تواند به این کشور سفر کند. مسئله دیگری هم که می‌شود به آن اشاره کرد ورود دیرهنگام دو بازیکن تیم ملی، رضاییان و پورعلی‌گنجی به این فهرست و انجام کارهای اداری و دریافت ویزای آنها از طریق سفارت اتریش در تهران است؛ در حالی که نوراللهی در امارات موفق به انجام این کار نشده است.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها