حسن یزدانی رکورد تاریخی تختی را شکست!

در رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان - صربستان، حسن یزدانی مقتدرانه به دیدار فینال راه یافت و توانست از رکورد تاریخی غلامرضا تختی عبور کرد.

به گزارش مستقل آنلاین؛ مسابقات نیمه نهایی چهار وزن نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان از ساعت 19:15 امروز (پنج شنبه) در شهر بلگراد صربستان در حال برگزاری است.

طبق گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی به برتری دست یافت. وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 11 بر صفر سباستین جزیرزانسکی از لهستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از اسلواکی را از پیش برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

 

یزدانی رکورد 60 ساله را شکست و پُرافتخارترین کشتی‌گیر ایران شد

حسن یزدانی با صعود به فینال مسابقات جهانی صربستان ضمن قطعی کردن مدالش، تعداد مدال‌های دوران حرفه‌ای خود در مجموع مسابقات جهانی و المپیک را به عدد 8 رساند.

غلامرضا تختی در سال 1341 به مدال نقره جهان رسید و هیچ کس فکر نمی کرد که رکورد 7 مدال جهانی و المپیک او تا 60 سال بعد نیز همچنان پابرجا باشد. نخستین کسی که توانست با این رکورد برابری کند، ژنرال 7 مداله کشتی فرنگی ایران یعنی حمید سوریان بود که او هم نتوانست از این رکورد عبور کند. همچنین عبدالله موحد و علیرضا حیدری هم هر کدام با 6 مدال جهانی و المپیک در رده سوم پرافتخارترین کشتی‌گیران کشورمان دارند.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها