گروسی: هواداران استقلال نباید به بازیکنان لقب بی غیرت بدهند

اینکه بخواهیم در جریان یا بعد از بازی اینطور انتقاد کنیم خوب نیست.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: تیم بازی خوبی را ارائه داد و هواداران نباید با این کارها دشمن شاد کن شوند.

محسن گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد دیدار استقلال مقابل پیکان اظهار داشت: بازی فقط گل نداشت. استقلال حریفش را خیلی تحت فشار گذاشت. موقعیت‌های خوبی هم به دست آورد که نتوانست به گل برسد اما متاسفانه داوران کارهایی می‌کنند که شک و شبهه خیلی زیاد شده است.

عدالت نبود و سر استقلال را بریدند

وی افزود: طبق صحبت کارشناسان یک پنالتی برای استقلال گرفته نشد. واقعا خجالت آور است. نباید بگذارند این داوران قضاوت کنند. واقعا سر استقلال را می‌برند. بازیکنان استقلال خیلی زحمت کشیدند و تیم نسبت به هفته‌های گذشته‌اش هم خوب بازی کرد. البته در این بین یکی دو موقعیت هم نصیب پیکان شد ولی طبیعی بود. اگر عدالت برقرار می‌شد، استقلال می‌توانست برنده این دیدار شود.

مهاجم اسبق استقلال در مورد انتقاداتی که نسبت به عملکرد بازیکنان مطرح می‌شود، گفت: کاری به این ندارم که کدام بازیکن در زمین بوده و کدام نبوده، به هرحال مربی دوست ندارد بازیکن بدش را در زمین بگذارد. خیلی‌ها عقیده‌شان این است که آمانوف باید باشد. من هم بازی او را دوست دارم. ولی اینکه بخواهیم با انتقاداتمان این بازیکن را به اجبار درون زمین بفرستیم قشنگ نیست. باید خود ساپینتو به این نتیجه برسد که این بازیکن می‌تواند مثمر ثمر باشد و امیدوارم ساپینتو در مورد او تجدید نظر کند.

گروسی تصریح کرد: همه بازیکنان تلاش می‌کنند بتوانند برای تیم کارساز و بهترین عملکرد را داشته باشند. مقابل پیکان اگر آن صحنه را پنالتی می‌گرفت چه بسا حریف هم به این شکل دفاع نمی‌کرد. جلو می‌آمد و شرایط بازی فرق می‌کرد. اگر عدالت برقرار می‌شد استقلال می‌توانست برنده بازی شود. 

وی افزود: متاسفانه خیلی راحت از این صحنه‌ها می‌گذرند و داوران هم کار خودشان را راحت انجام می‌دهند. بدون اینکه اتفاق خاصی بیفتد. شاید داور خوب ندارند اما نمی‌دانم چه ماجرایی هست که بازهم از این داوران حمایت می‌کنند و به آن‌ها قضاوت می‌دهند. در کل استقلال بازیکنان خوبی دارد و ساپینتو هم از آن‌ها استفاده می‌کند. فقط بدشانسی آوردند که توپ‌هایشان تبدیل به گل نشد.

نباید چنین القابی را به بازیکنان بدهیم

پیشکسوت استقلال در مورد اینکه هواداران توقع دارند تیم موقعیت سازی بیشتری داشته باشد و پس از بازی هم علیه بازیکنان شعار بی غیرت سر دادند، گفت: این رفتارها جالب نیست که چنین القابی را به بازیکنان بدهیم. هیچ وقت بازیکن نمی‌آید خودش را خراب کند. شک نکنید با تمام وجود بازی می‌کنند. وقتی این اتفاقات می‌افتد دچار استرس می‌شوند. همین استرس باعث می‌شود نتوانند صددرصد تواناییشان را داشته باشند. البته این هم برای یک بازیکن حرفه‌ای خوب نیست اما در کشور ما این شرایط به وجود می‌آید.

وی افزود: هواداران برای اینکه دشمن شاد نشویم نباید این کارها را انجام بدهند. استقلال بازی خوبی را ارائه داد. اگر گل داشت هم که خیلی عالی می‌شد. هواداران باید صبور باشند و به حمایت‌هایشان ادامه بدهند تا در مسابقات بعدی این بازی خوب همراه با گل هم باشد.

استقلال برای قهرمانی باید قوی‌تر از این باشد

گروسی در مورد اینکه ساپینتو در کنفرانس خبری اعلام کرد به قهرمان شدن ایمان دارد و آیا می‌توان به آینده این تیم امیدوار بود، گفت: قطعا می‌توانیم امیدوار باشیم ولی نباید امیدهای واهی بدهیم. برای قهرمان شدن باید خیلی قوی تر از این‌ها باشیم. الان تیم خوبی هستند اما باید خیلی بهتر باشند تا دوباره به قهرمانی برسیم. خیلی خوب است که انسان اعتماد به نفش داشته باشد اما در پشت این اعتماد به نفس باید کارایی لازم را هم داشته باشد. استقلال نسبت به هفته‌های گذشته روانتر بازی کرد. اگر این روند را در بازی‌های بعدی ادامه بدهند و همراه با گل باشد، ساپینتو می‌تواند به آنچه که گفته امیدوار باشد.

استرس در وجود بازیکنان است

مهاجم استقلال درمورد اینکه مشکل اصلی تیم کجاست که همه کار می‌کند اما به گل نمی‌رسد، عنوان کرد: در پای بازیکنان تیم استرس وجود دارد. وقتی دوربین روی آن‌ها می‌رود اگر به چهره‌ها دقت کنید می‌بینید که استرس خاصی در وجودشان است. آن‌ها موقعیت سازی خوبی دارند. در یک بازی مگر باید چقدر موقعیت به وجود بیاورید که بتوانید دروازه حریف را باز کنید؟

وی ادامه داد: بعضی تیم‌ها دو توپ می‌آورند و یکی را گل می‌کنند ولی استقلال با این همه موقعیت به گل نمی‌رسد. این استرس باعث شده در زدن ضربات آخر سخت عمل کنند. شما ببینید محبی چقدر خوب حرکت می‌کند اما در لحظه آخر نمی‌تواند ضربه آخر را به چارچوب بزند. ان‌شاالله این مسائل رفته رفته درست شود شک نکنید در کنار بازی خوب گل هم خواهیم دید و در پی آن به برد هم می‌رسند.

این حرف‌ها تاثیر منفی دارد

گروسی با بیان اینکه تا وقتی این کادرفنی حضور دارد باید حمایت شود، گفت: اینکه بخواهیم در جریان یا بعد از بازی اینطور انتقاد کنیم خوب نیست. انتقاد قشنگ است ولی انتقادی که سازنده باشد. تیم باید در استادیوم حمایت شود. همه حمایت می‌کنند اما این حرف‌هایی که زده می‌شود روی بازی‌های بعدی تاثیر منفی می‌گذارد. امیدوارم هوادران بازهم مثل گذشته پشتوانه تیم باشند تا بتواند رد بازی‌های بعدی نتایج خوبی بگیرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها