هفته بعد در مورد آینده کمیته فنی تصمیم می‌گیریم

قاسم‌پور: هیئت رئیسه تصمیم به ابقای اسکوچیچ گرفت و باید در این مورد پاسخگو باشد

حتما آنها دلایل خودشان را داشتند که می توانند در موردش صحبت کنند. اگر خودشان حرف بزنند نسبت به صحبت‌های ما سندیت بیشتری دارد.

امیرحسین اعظمی

کمیته فنی فدراسیون فوتبال چند هفته پیش اقدام به برکناری دراگان اسکوچیچ از تیم ملی کرد. این در حالی است که در چند ماه گذشته اکثر رسانه‌ها از برکناری قطعی این مربی خبر داده بودند ولی هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در اقدامی غیر قابل پیش‌بینی، حکم به ماندن این مربی کروات در تیم ملی داد. با ابراهیم قاسمپور سخنگو و عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال صحبت کردیم و او به سوالات  پاسخ داد.

 

چرا هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم کمیته فنی را وتو کرد؟

ما گفتنی‌ها را گفتیم و بهتر است از خودشان سوال کنید که چه دلایلی برای انجام این کار داشتند. ما به عنوان اعضای کمیته فنی نظرمان را گفتیم و تصمیم گیرنده هم هیات رئیسه است. حتما آنها دلایل خودشان را داشتند که می توانند در موردش صحبت کنند. اگر خودشان حرف بزنند نسبت به صحبت‌های ما سندیت بیشتری دارد.

 

علی پروین سال‌ها پیش گفته بود که کمیته فنی در فوتبال ایران «کشک» است. فکر نمی‌کنید این موضوع در مورد کمیته فنی فدراسیون هم صدق می‌کند؟

کشک هم برای خودش خاصیت بالایی دارد و کمیته فنی فدراسیون کشک نیست. ما اعضای کمیته فنی باید با هم جلسه‌ای داشته باشیم تا در مورد اتفاقات اخیر بحث کنیم چون اسم این کمیته مشخص است. من اعتقاد دارم که اگر چنین کمیته‌ای انتخاب می‌شود باید به آن اعتماد شود و اگر قرار نیست تصمیمات این کمیته لحاظ شود پس دلیلی برای بودن این کمیته وجود ندارد. به هر حال هیات رئیسه دلایل خودش را دارد و از  نظر آنها مصلحت بر این بود که اسکوچیچ حفظ شود. همانطور که گفتم ما باید با هم جلسه بگذاریم و اگر قرار نیست تاثیرگذار باشیم بهتر است ادامه ندهیم.

 

فکر نمی‌کنید در این زمینه به شما بی احترامی شد؟

اگر نظر ما را می‌خواستند بهتر بود که به آن عمل می‌کردند. اگر قرار است این کمیته کارش را ادامه دهد باید اختیاراتی داشته باشد نه اینکه نظر بدهد و کسی هم قبول نکند.

فکر نمی‌کنید بعد از انتخاب شهریور ماه و مشخص شدن رئیس جدید فدراسیون فوتبال، اسکوچیچ برکنار شود؟

در شهریور ماه تصمیم‌گیری برای تیم ملی دیر خواهد بود و حالا دیگر نباید به اسکوچیچ دست زد چون ما این زمان را برای جام جهانی نخواهیم داشت. ما باید در یک زمان مناسب این کار را انجام می‌دادیم که ندادیم. آن زمان هم که مسئولیتی نداشتم با انتخاب این مربی مخالف بودم ولی حالا دیگر باید این هرج و مرج‌ها تمام شود و همه از تیم ملی حمایت کنند. ما دیگر نباید جو تیم ملی را متشنج کنیم و مهم این است که به تیم ملی آرامش بدهیم. در جام جهانی هم امیدوارم نتیجه بگیریم ولی اگر نگرفتیم هیات رئیسه بید پاسخگو باشد.

 

شما به موفقیت ایران در جام جهانی خوشبین هستید؟

با مشکلاتی که وجود دارد زیاد امیدوار نیستم ولی اتفاقات فوتبال را هم باید در نظر گرفت. از طرفی ما لژیونرهایی داریم که در اوج آمادگی وارد این بازی‌ها می‌شوند و تجربه خوبی دارند. امیدوارم از این به بعد همه از تیم ملی حمایت کنند.

 

برخی معتقدند اسکوچیچ بعد از اتفاقات اخیر باید خودش استعفا می‌داد. نظر شما چیست؟

من جای او نیستم ولی هر مربی دوست دارد در جام جهانی روی نیمکت یک تیم بنشیند. دروازه بهشت برای این مربی باز شده ولی امیدوارم اسکوچیچ از بهشت به جهنم نرود. خیلی‌ها گفتندکه بهتر است اسکوچیچ خودش برود ولی او جام جهانی را که برایش یک ویترین است رها نخواهد کرد.

 

فکر نمی‌کنید کنترل کردن جو رختکن تیم ملی برای این مربی سخت خواهد بود؟

به هر حال اسکوچیچ باید یک سری رفتارهایش را عوض کرده و افتدار بیشتری داشته باشد. بازیکنان هم باید احترام این مربی را حفظ کنند.

 

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها