باد و بارش پراکنده در برخی استان‌ها + امروز 25 دی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده در برخی استان‌ها خبر داد.

باد و بارش پراکنده در برخی استان‌ها + امروز 25 دی

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: دوشنبه (۲۵ دی) در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و برخی نقاط شمال شرق و سه‌شنبه (۲۶ دی) در شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه (۲۷ دی) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم می‌شود و در اوایل شب در شرق اردبیل و گیلان افزایش ابر و بارش پراکنده باران رخ می‌دهد. روزهای دوشنبه تا چهارشنبه افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان، پنجشنبه(۲۸ دی) با نفوذ جریانات سرد شمالی ابرناکی و بارش همراه با کاهش نسبی دما در این مناطق خواهیم داشت همچنین در شمال غرب ارتفاعات البرز مرکزی نیز بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: جمعه(۲۹ دی) در استان‌های گیلان و مازندران بارش پراکنده رخ می‌دهد همچنین در ارتفاعات زاگرس واقع در نوار غربی کشور افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در جنوب و شرق کشور وزش باد پدیده غالب است.

ضیاییان گفت: از اواخر دوشنبه تا پایان هفته خلیج فارس و پنجشنبه دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا(۲۶ دی) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و در ‌روز چهارشنبه (۲۷ دی) کمی ابری و در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق و اوایل شب افزایش ابر با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۱- و ۵- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها