مردم انقلاب کردند که آزاد باشند

انقلاب شد که اراده مردم آزاد، جاری و حاکم شود اما هنوز سه چهار سال نگذشته بود، جناح بندی ها آغاز شد

متن سخنان احمدی‌نژاد درباره انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ و حماسه سوم تیر

واقعیت این است که در سال ۸۴ یک بار دیگر همه ما یعنی ملت ایران، تجلی اراده خدای متعال را از طریق اراده مردم دیدیم. نه اینکه شخص منتخب موضوعیت دارد، خیر! اتفاقی که افتاد این بود که اراده مردم به صحنه آمد. اراده ای که نزدیک به بیش از ۲۰ سال، عده ای اصرار داشتند آن را در دو قالب کوچکِ کم ظرفیتِ جناحی محدود و محصور کنند. انقلاب شد که اراده مردم آزاد، جاری و حاکم شود اما هنوز سه چهار سال نگذشته بود، جناح بندی ها آغاز شد و جالب است که هر دو جناح، حافظ این جناح بندی هستند. درست است که مخالف هم هستند اما این مخالفت در سطح پایین تری است، در تقسیم غنایم و پست هاست نه در اصلاح رویکردها، نه اینکه یک جناح سومی پیدا شود یا اینکه بستری برای جاری شدن اراده مردم بشود.

من همان زمان هم گفتم اینها جنسشان یکی است، ظاهرشان متضاد است. مبنای کار و دعوای آنها سر قدرت و تقسیم قدرت است نه آرمان های انقلاب. الان دیگر این خیلی واضح شده است. آن زمان هر دو جناح با تمام قوا و تا لحظه آخر مخالفت، ممانعت و کارشکنی کردند برای اینکه اراده مردم بروز و ظهور پیدا نکند که البته من در خاطراتم گفته ام و ممکن است یک روزی منتشر شود که چه گذشت!؟

سال ۸۳ تا انتخابات ۸۴، اتفاقات بسیار مهمی افتاد اما بعد از اینکه اراده مردم آمد و وارد صحنه شد، هر دو جناح اصرار داشتند یک حرف را بزنند. این طرفی ها بگویند ما او را آوردیم، کار ما بود! آن طرف هم بگوید ببینید چه کار غلطی کردید، بروید توبه کنید، اشتباه کردید! آنها هم بگویند بله! ببخشید، شما درست می گویید، حق دارید! این بازی را تا همین اواخر ادامه دادند!

آقا شما که تا لحظه آخر حتی من را تهدید به اخراج از کشور کردید! تهدید کردید که اگر بمانی تو را له می کنیم! بعد می گویید ما تو را آوردیم!؟ چرا اینگونه می گویند؟ چون سود هر دو جناح و ماندگاری آنها در این است که کل اراده ملت، بیاید در دو جناح خلاصه شود و اینها هم با هم بده بستان کنند!

یادم هست یکی از علمایی که از دنیا رفت (خدا او را رحمت کند)، اوایل سال ۸۵ ، زمانی که بحث ورزشگاه پیش آمد پیغامی برای ما فرستاد. ما گفتیم اجازه بدهید زنان هم به ورزشگاه بروند، چه اشکالی دارد؟ گفتیم جای امنی را درست کنید که مرتب و با احترام خانواده ها بیایند و بنشینند، چه اشکالی دارد؟ ورزش جزو زندگی است، یک چیز لغو و لوکس نیست که یک عده خیال می کنند لغو و لوکس یا چرت و پرت است، نخیر! حرف شما چرت و پرت است. من معتقد هستم که ان شاءالله در دوران ظهور، این مسابقات ورزشی، خیلی باشکوه برگزار می شود. المپیک هایی برگزار خواهد شد که همه مردم حضور دارند و با عشق دنبال می کنند. انسان است، نشاط، شادی، حرکت، تلاش، خلاقیت و ابتکار می خواهد که بخش مهمی از آن در ورزش است./دولت بهار

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها