احمدی نژاد: فقط آمریکایی ها از ثروت ایران بهره می‌برند

احمدی نژاد در یک مصاحبه گفت: از ثروت عربستان، عراق، کویت و ایران؛ بیش از اینکه خود ما بهره ببریم، آمریکایی ها بهره می برند.

احمدی نژاد: فقط آمریکایی ها از ثروت ایران بهره می‌برند

 دکتر احمدی نژاد: اگر آمریکا محکم می ایستاد، روسیه به اوکراین حمله نمی کرد. کنفرانسی که برگزار کردند، مقدمه سازی برای تسلط بر جهان است

ایندیپندنت ترکیه: در دسامبر گذشته بایدن یک نشست با سران دموکرات داشت. شما دموکراسی در جهان را مخصوصا در کشورهای اسلامی چگونه می بینید و تلاش های بایدن در موضوع دموکراسی در جهان را چگونه می بینید؟

دکتر احمدی نژاد: چند نکته اینجا وجود دارد که باید توجه کنید. اول خود دموکراسی است. دموکراسی یک تجربه بشری و روش خوبی برای اداره کشورهاست اما مشکل این است که امروز دموکراسی در اسارت سرمایه داری است. در هیچ جای دنیا، دموکراسی بطور کامل پیاده نشده است. نکته بعد این است که امروز موج بیداری انسان ها، در نقطه مقابل سرمایه داری جهانی قرار گرفته است. آنها نگران دموکراسی نیستند، بلکه نگران سلطه خودشان شده اند. آنها می بینند این موج انسانی که دارد می آید، آنها را با خود خواهد برد. آنها می خواهند نقشه جهان را تغییر بدهند و جهان را مانند دوران بعد از جنگ دوم، اداره کنند. آن زمان دو قطب بود، الان می خواهد سه قطب شود. می خواهند مطالبات انسانی برای اصلاح جهان را مهار کنند. 

از زمانی که سازمان ملل تاسیس شده تا امروز، شرایط جهان بهتر نشده است. سه و نیم میلیارد فقیر وجود دارد، جنگ ها، تهدیدها و مسابقه تسلیحاتی هست. آمریکا اخیرا بمبی را آزمایش کرد که بیش از ۵۰۰ برابر، قوی تر از قدرت بمب اتمی هیروشیما بود. الان هم روسیه دارد قدرت موشک خودش را به رخ می کشد. آنها می خواهند سایه تهدید بر سر ملت ها باشد تا ملت ها را اداره کنند. 

شما می دانید که مقصد نهایی تمام سرمایه ها از طریق نظام اقتصادی و نظام بانکی، نیویورک است. همین الان شما ببینید؛ ثروت عربستان، عراق، کویت و ایران؛ بیش از اینکه خود ما بهره ببریم، آمریکایی ها بهره می برند. آنها می خواهند این را حفظ کنند. برای تغییر شرایط جهان نقشه کشیده اند اما تحت عنوان نجات دموکراسی می خواهند این کار را انجام بدهند. 

الان آقای بایدن از مردم اوکراین دفاع نمی کند، دائما دو پهلو حرف می زند. در واقع راه را برای سلطه روسیه باز کرده است. اگر آمریکا محکم می ایستاد، روسیه به اوکراین حمله نمی کرد. آقای بایدن هیچ حرفی از حقوق مردم اوکراین و حقوق مردم روسیه نمی زند. آقای پوتین ریاست خودش را تا سال ۲۰۳۶ یعنی ۱۴ سال دیگر تمدید کرده است ولی آقای بایدن اعتراض نمی کند. نمی گوید خلاف دموکراسی است. آن کنفرانسی که برگزار کردند، در واقع مقدمه سازی برای اجرای طرح تسلط مجدد بر جهان است./ دولت بهار

مصاحبه با ایندیپندنت ترک - ۹ اسفند ۱۴۰۰

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها