گرانی و تورم هست اما مردم تحمل کنند

مردم به خوبی متوجه تلاش هایی که برای بهتر شدن اوضاع است می شوند. مسلما جراحی مقداری درد و دوران نقاهت دارد پس باید تحمل کنیم.

گرانی و تورم هست اما مردم تحمل کنند

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با تاکید بر عملیاتی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی برای نجات کشور گفت: دولت مردمی سیزدهم با دغدغه رفع مشکلات معیشتی مردم دست به اصلاح اقتصادی زده است.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: برای تحقق این امر باید موانع را برداشت و مهمترین قدم دررفع موانع و مشکلات اقتصادی مردمی کردن یارانه ها است.

وی ادامه داد: تاجایی که دقت و رصد شده این دولت به فکر سیاست بازی نیست، کار نمایشی ندارد و دغدغه حل مشکلات را دارد و از همین سال های اولیه برخلاف دولت های گذشته فعالیت های خود را آغاز کرده است.

امام جمعه کرج تاکید کرد: البته بیگانگان می خواهند مشکلات حل نشود و در رسانه ها مطالبی را به دروغ نشر می دهند و عده ای هم که وضعیت امروز کشور دست پخت سیاست غرب زده آنان است به جای پاسخگویی، مطالبه گر شده اند و در مسیر دشمن حرکت کرده به طوری که قلم فرسایی و نطق دارند.

وی اضافه کرد: این عده آب به آسیاب دشمن می ریزند مگر ما فراموش می کنیم دشمنی ها را حتی با ژست خدمت دیدیم که چه بلاهایی را برسر مردم آوردند، همین اقتصاد امروز کشور با تحریم به مردم تحمیل شد.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: مردم باید هوشیار باشند نباید دراین جنگ فریب بخورند، همه مخالف بی عدالتی هستند، چنانچه در جایی خوانده ام دولت روی بلیط هر مسافر به سایرکشورها پنج میلیون تومان یارانه می دهد آیا این بی عدالتی نیست، باید جلوی این ها گرفته شود.

وی یاد آورشد: همه باید کمک کنیم دولت و ملت کشور درمسیر عدالت، پیشرفت قرار گرفته و سرعت بگیرند.

امام جمعه کرج با اشاره به موضوع کاپیتولاسیون گفت: چه بلاهایی این کاپیتولاسیون به سر مردم آورد، اصل حاکمیت و استقلال کشور را زیر سوال برد، اتباع کشور را از حمایت قضایی محروم می کرد که امام (ره) کشور را از این موضوع مهم نجات داد.

آیت الله حسینی همدانی افزود: امروز برای وابسته کردن ملت با تحریم و جنگ شناختی وارد عرصه شده اند اما آمریکا و مزدوران خارجی بدانند که از مردم بصیر و هوشمند ایران اسلامی سیلی محکم تری خواهند خورد.

وی بیان داشت: تلاش دولت آن است که دست دزدان از بیت المال قطع شود و خدمات مستقیم به مردم داده شود که آینده نگری چنین اقتضایی نیز دارد.

امام جمعه کرج تاکید کرد: با توجه به شرایط جهانی و منطقه ای باید عرصه اقتصادی با تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مصون سازی شود که این مهم همراهی مردم را نیز می خواهد و از فعالیت افرادی که بی ربط حرکت هایی را دارند باید جلوگیری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز درادامه گفت: یکی از بحث های داغ روز اصلاح یا مردمی کردن یارانه ها است که در این فضا شیطان دست به کار شده و بازار دین فروشان را رونق داده بطوریکه عده ای از راه تفریط و افراط امنیت روانی جامعه را برهم می زنند.

وی اضافه کرد: در این روزها تحلیل گران و کارشناسان نظر و آمار می دهند بنابراین همه باید توجه کنیم اما این نکته را تذکر می دهیم و آن این است که نباید فراموش کرد که قسمت زیادی از مشکلات در نتیجه سوء مدیریت ها و بی تدبیرهای دولت های قبل است که باید اصلاح صورت گیرد تا مسیر هموار شود.

آیت الله حسینی همدانی گفت: جای تقدیر دارد رییس جمهور صادقانه بدون اینکه اظهار بی اطلاعی کند و خود را به بی خبری بزند مطالب مورد نیاز را با مردم درمیان می گذارد چراکه مردم در سختی به سرمی برند و باید قدردان آنان به خاطر صبوری ها و همراهی هایی که در بهتر شدن اوضاع دارند بود.

وی افزود: مردم به خوبی متوجه هستند تلاش ها برای بهتر شدن اوضاع است وقتی ناچار به جراحی شدیم چون جراحی یک مقدار درد و دوران نقاهت دارد باید تحمل کنیم تا از این مرحله عبور کنیم.

امام جمعه کرج بیان داشت: البته همه دستگاه ها به همراه مردم وظایف خود را انجام بدهند که دراین بین نقش دستگاه قضا در برخورد با اخلالگران اقتصادی و برهم زدگان نظم اجتماعی که به خیابان می آیند و به اموال عمومی ضربه می زنند محوری است./ایرنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها