امام جمعه تهران خواستار اجرای طرح صیانت شد

کنترل شبکه های افسار گسیخته که عامل ناامیدی هستند و با آبروی مردم بازی می کنند، جزو مطالبات ما از مسئولان است.

امام جمعه تهران خواستار اجرای طرح صیانت شد

حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز عید فطر تهران طی سخنانی اظهار داشت: خدای متعال خودش و بدون واسطه به روزه داران پاداش می‌دهد. روزه داران یک ماه راه دل را طی کردند و در روز عید باید به خدا رسیده و رنگ خدا گرفته باشند.

صدیقی ادامه داد: هر قدر ارتباط انسان با خدا بیشتر باشد، ارتباطش با خلق خدا هم گسترش پیدا می کند. لذا اگر کسی توانست وجود خود را از گناه پاک کند، رشد می کند و به اعلی علیین می‌رسد.

صدیقی با تبریک روز کارگر و روز معلم خاطرنشان کرد:‌ کارگر در اسلام جایگاه خاصی دارد و هیچ مکتبی اندازه اسلام به قشر کارگر و کار ارزش قائل نیست.

وی با تاکید بر اینکه مهم‌تر از معیشت، مسئله تکریم کارگران است،‌ بیان داشت: گارگران در طول 43 سال از آزمون‌های مختلف سرافراز بیرون آمدند و هیچ منافق و فتنه گر و آشوبگری نتوانست قشر کارگر ما را علیه انقلاب و نظام به خیابان ها بکشاند و صاحب انقلاب و شهید داده‌ها همین کارگرها هستند و باید دولت، کارفرما و کارگر همه به کمک نخبگان و دانشگاهیان وظیفه حرکت علمی را به کمک دانش‌بنیان‌ها کوتاه کنند.

وی همچنین با اشاره به روز معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری گفت: کسی که به مردم آگاهی می دهد و دانش و بینش را بالا می برد قرب و ارزش فراوانی دارد. انسان محور کائنات است و حیات طیبه بشر به علم و معلم است لذا رسالت دستگاه های آموزشی ما بسیار سنگین است.

صدیقی با بیان اینکه مردم از گرانی افسار گسیخته در رنج هستند، گفت: مردم انتظار دارند که این بست تمام بشود و با دلی راحت و با آرامش در کنار دولت و نظام فداکاری کنند. من یقین دارم دولت آنچه در توان دارد به میدان آورده است اما این نوع گرانی و فشار معیشتی در تراز و شان این دولت انقلابی نیست.

وی اظهار داشت: کنترل شبکه های افسار گسیخته که عامل ناامیدی هستند و با آبروی مردم بازی می کنند، جزو مطالبات ما از مسئولان است./تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها