بعد از جمع آوری ویدئو و ماهواره نوبت اینترنت است؟

ماجرای ویدئو که تمام شد، ماهواره‌ها به کشور وارد شد، بازهم برخوردهایی با آن رخ داد. چه موفقیت یا نتیجه‌ قابل‌قبولی پشت این اقدامات شکل گرفت؟

بعد از جمع آوری ویدئو و ماهواره نوبت اینترنت است؟

نماینده سابق مجلس گفت: نمایندگان مطمئن باشد پیگیری مجدد طرح صیانت از فضای مجازی با واکنش منفی مردم روبه‌رو خواهد شد و نتیجه‌ای از این طرح نصیب طراحان آن نمی‌شود و اصرار بر آن برای کارنامه طراحانش نیز آثار مثبتی برجای نمی‌گذارد.

مهرداد لاهوتی با اشاره به موضوع مطرح شدن طرح صیانت از فضای مجازی در مجلس و ارجاع آن به شورای‌عالی فضای مجازی، اظهار کرد: امروز نمی‌توان مردم را از تکنولوژی محروم کرد. بنابراین اگر جایی استفاده نادرستی از فضای مجازی یا هر ابزار تکنولوژیکی می‌شود و برخی از قابلیت‌های این فناوری‌ها برای مقاصد نادرست بهره می‌برند، باید به جای ایجاد محدودیت و ممنوعیت به دنبال چاره‌اندیشی و بهبود این وضعیت باشند.

وی یادآور شد: اگر به گذشته نگاه کنیم و روند اینگونه مخالفت‌ها را به یاد آوریم متوجه می‌شویم که چندان نتایج درخوری هم به دست نیامده است. زمانی در این مملکت گفته بودند که ویدئو ممنوع است و دستگاه‌های پخش آن از سوی مجریان امور باید جمع‌آوری می‌شد. در واقع یک مخالفت شدید و مقاومت فراوانی در برابر آن وجود داشت تا جایی که برای جمع‌کردن ویدئو به خانه‌ها هم می‌آمدند، اما نتیجه همه آن کارها چه بود؟ آیا موفقیت لازم به دست آمد؟

نماینده سابق مجلس ادامه داد: ماجرای ویدئو که تمام شد، ماهواره‌ها به کشور وارد شد، بازهم برخوردهایی با آن رخ داد و شاهد پیگیری قضایی یا شکستن دیش ماهواره‌ و جمع‌آوری آنها بودیم اما بازهم با گذشت زمان باید این پرسش را طرح کرد که چه موفقیت یا نتیجه‌ قابل‌قبولی پشت این اقدامات شکل گرفت؟ همه این کارها کمکی به بهبود وضعیت بهره‌برداری بخشی از جامعه از این ابزارها شد؟ یا هر هدفی که مدنظر بود، تحقق یافت؟

لاهوتی با تاکید بر اینکه امروز مطالبه مردم چنین اقداماتی نیست، تصریح کرد: مطالبه مردم خلاف جهت این اقدامات در زمینه فضای مجازی است و امیدوارم دوستانی که در مجلس هستند این توصیه را از فردی که ۱۲ سال در مجلس نماینده بود، بپذیرند که اصل اساسی در نمایندگی مجلس پیگیری مطالبات مردم است و آنچه از مجلس‌نشینان انتظار می‌رود جدی‌گرفتن مطالبات مردم و چاره‌اندیشی برای وضعیت معیشتی و اقتصادی جامعه است.

وی گفت: مجلس مطمئن باشد پیگیری مجدد این طرح با واکنش منفی مردم روبه‌رو خواهد شد و نتیجه‌ای هم از این طرح نصیب طراحان آن نخواهد شد. اگر هم کسانی که این طرح را دنبال می‌کنند همچنان بر آن اصرار کنند برای کارنامه خودشان آثار مثبتی برجای نمی‌گذارد./ایسنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها