با دستور بایدن:

فرماندهان سپاه رفع تحریم می شوند

واشینگتن فری بیکن نوشت دولت بایدن تحریم ۸۰ هزار تا ۱۸۰ هزار عضو سپاه را لغو می‌کند.

واشینگتن فری بیکن به نقل از مقام‌های کنگره گزارش داد تصمیم احتمالی دولت بایدن برای حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی، دست‌کم تحریم ۸۰ هزار تا ۱۸۰ هزار عضو سپاه را لغو می‌کند.

طبق برآوردهای کنگره که به مشاهده واشینگتن فری بیکن رسیده، دولت بایدن در تلاش است تنها نیروی قدس را در فهرست تروریسم نگه دارد تا فقط ۲۰ هزار عضو سپاه تحت تحریم بمانند.

در همین حال، این گزارش به نقل از منابع آگاه افزود که کمیته مطالعات جمهوری‌خواهان در کنگره در حال تهیه اصلاحیه‌های برای بودجه نظامی سال آینده آمریکا است که در آنها سپاه پاسداران یک سازمان تروریستی شناخته شده و خروج آن از این فهرست را با اقدام اجرایی رییس‌جمهوری غیرممکن می‌کند.

همچنین گروهی دیگر از جمهوری‌خواهان کنگره در طرحی موسوم به «قانون فشار حداکثری» قصد دارند جلوی لغو احتمالی اکثریت تحریم‌های ایران را بگیرند.

به گزارش واشینگتن فری بیکن، تاکنون ۱۳۰ نماینده جمهوری‌خواه از این طرح حمایت کرده‌اند و انتظار می‌رود تا تابستان، تعداد مدافعان این طرح به ۲۰۰ نماینده برسد.

در همین حال، تعداد نمایندگان دموکراتی که با حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی مخالف هستند رو به افزایش است.

جو منشن، رییس دموکرات کمیته انرژی سنا، در نامه‌ای به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، نسبت به ادامه مذاکرات هسته‌ای با ایران ابراز نگرانی کرد و خواهان باقی ماندن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا شد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها