شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

به واکسن خارجی نیازی نداریم

حدود 180 میلیون دز واکسن در داخل کشور موجود داریم و علاوه بر این در داخل کشور هم در حال تولید واکسن هستیم. اگر نیازی بود حتما وارد می‌کنیم.

شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: واردات واکسن ممنوع نیست بلکه فعلا نیازی نداریم

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مطرح کرد: «حتما لازم نیست برای دز سوم استرازنکا بزنند، واکسن‌های دیگر هم دز سوم موجود است که می‌توانند از آن برای دز یادآور استفاده کنند.»

حسینعلی شهریاری در گفتگو با انتخاب درباره خبر ممنوعیت واردات واکسن به کشور، گفت: «ممنوع نیست بلکه ما فعلا نیاز به واکسن نداریم. حدود 180 میلیون دز واکسن در داخل کشور موجود داریم و علاوه بر این در داخل کشور هم در حال تولید واکسن هستیم. اگر نیازی بود حتما وارد می‌کنیم. کسی مطرح نکرده است که واردات واکسن ممنوع است بلکه فعلا نیاز نداریم.»

او در پاسخ به این پرسش که منظور از این 180 میلیون دز، تنها واکسن‌های خارجی است، عنوان کرد: «خیر، واکسن‌های سینوفارم و واکسن‌هایی است که توسط دیگر کشورها هدیه داده شده.»

شهریاری در خصوص نبود دز سوم واکسن آسترازنکا، بیان کرد: «برای این موضوع دارند یک فکری می‌کنند ولی حتما لازم نیست برای دز سوم استرازنکا بزنند، واکسن‌های دیگر هم دز سوم موجود است که می‌توانند از آن برای دز یادآور استفاده کنند.»

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها