مازنی: علما به پناهیان تذکر دهند

این اظهارات نه به نفع دین و انقلاب و جمهوری اسلامی و تشیع است و نه جامعه بلکه مایه وهن دین است.

 احمد مازنی، نماینده روحانی تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با روزنامه «پیام ما»، خواستار ارائه «تذکر» به پناهیان شد و گفت: «آن بخش از اظهارات ایشان که مربوط به امتحان الهی است، امری کلی محسوب می‌شود اما بقیه اظهارات او در جامعه دو قطبی ایجاد می‌کند. او تلاش می‌کند میان آنان که پروتکل‌های بهداشتی را برای حفظ جان خود و خانواده‌شان و سلامت جامعه رعایت و با همه عشق و ارادتشان به اهل بیت، از دور به امام حسین سلام کنند با آنان‌که به هر شکلی خود را به مرز رساندند و بعضارفتار نامناسبی هم از خود بروز دادند، دو قطبی ایجاد کند که امری بسیار خطرناک است.» 

مازنی همچنین متذکر شد: «میان آقای پناهیان و آن فرد معممی که در اصفهان کرونا را با قطع سر و دست برخی افراد در زمان‌های دور برای رسیدن به کربلا قیاس می‌کرد، هیچ تفاوتی نیست و فقط ادبیات آن ها متفاوت است حال آنکه هر دو این اظهارات توهین به دین و مذهب است و نباید به پای روحانیت نوشته شود.»

 مازنی با اشاره به نزدیکی پناهیان به نهادهای حکومتی گفت: «اگر فردی دور از فضای حاکمیت و مدیریت جمهوری اسلامی این حرف‌ها را بزند، از او انتظاری نیست ولی وقتی روحانی به عنوان روحانی اصلی منبرهای حکومتی و رسانه ملی که گویی ملک طلق آقایان است، این چنین خلاف مواضع صریح رهبری و مراجع تقلید صحبت کند، حتما باید به او تذکر داده شود.»

 این نماینده سابق مجلس برخورد را منحصر به دادسرای ویژه روحانیت نکرد و گفت: «نمی‌خواهم مساله را به موضوعی قضایی تبدیل کنم ولی بالاخره کشور صاحب دارد. نمی‌شود گفت یک عده در کشور حسینی هستند و عده دیگر ترسو و یزیدی! بنده به عنوان یک طلبه به آقای پناهیان تذکر می‌دهم. این اظهارات نه به نفع دین و انقلاب و جمهوری اسلامی و تشیع است و نه جامعه. این اظهارات مایه وهن دین است. حتما لازم است علما به ایشان تذکر دهند.»

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها