خبر مهم یک نماینده مجلس درباره مذاکرات برجام

احیای مذاکرات تا پیش از نوروز امسال

جلیل رحیمی جهان‌آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: مذاکرات و گفت‌وگوها از نو احیا و شروع می‌شود؛ منتها اینکه به نتیجه برسد یا نرسد به غربی‌ها بستگی دارد. اینکه چقدر رفتارشان عقلانی باشد و چقدر درک درستی از شرایط ایران داشته باشند. اما مذاکرات تا پیش از نوروز احیا خواهد شد. ما فکر می‌کنیم در این شرایط جدید ایران این آمادگی را دارد که در چارچوب برجام مجدداً گفت‌وگو کند و این فرصت را به غربی‌ها بدهد که به بازار خاورمیانه و ایران بازگردد

رحیمی جهان آبادی: مسئولان غربی، از سیاست‌های آمریکا می‌نالند/ می توانیم این فرصت را به غربی‌ها بدهیم که به بازار گاز، نفت و..ایران برگردند/ مذاکرات برجامی تا پیش از نوروز از سر گرفته می‌شود

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به اشاره به نقش برجام در معادلات غرب با ایران و همچنین نقش آن در مناسبات منطقه از احیای مذاکرات تا پیش از نوروز امسال خبر داد.

رحیمی جهان آبادی گفت: ما فکر می‌کنیم که برجام یک فرصت دو جانبه است؛ یعنی هم به غربی‌ها اجازه می‌دهد به بازارهای ما برگردند و قدرت اقتصادی خودشان را احیا کنند و همین فرصت را به ما می‌دهد که اکنون که با شرق رابطه خوبی داریم و از طریق روابط با شانگهای بتوانیم بخش عمده‌ای از نیازهای خودمان را تامین کنیم و از امتیازهای سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی این سازمان استفاده کنیم.

وی درباره آینده مذاکرات نیز اظهار داشت: مذاکرات و گفت‌وگوها از نو احیا و شروع می‌شود؛ منتها اینکه به نتیجه برسد یا نرسد به غربی‌ها بستگی دارد. اینکه چقدر رفتارشان عقلانی باشد و چقدر درک درستی از شرایط ایران داشته باشند. اما مذاکرات تا پیش از نوروز احیا خواهد شد.  رحیمی جهان‌آبادی با بیان  اینکه غربی‌ها یک اشتباه بزرگی در این سال‌ها مرتکب شدند و آن اینکه مشاورانی در امور ایران دارند و بر پایه آن مشورت‌هایی که رژیم صهیونیستی و برخی از افراد و گروه‌ها و غربی‌ها می‌دهند را بدون شناخت واقعی و درست از مسائل ایران تصمیم می‌گیرند، یادآور شد: اگر تحلیل‌ها درست بود، وضع غرب در ایران و خاورمیانه نباید این می‌بود. غرب در حال از دست دادن فرصت‌های طلایی عظیمی در توسعه خاورمیانه است؛ همچنین در حال از دست دادن مشروعیت، محبوبیت و سلطه نظامی خودش است.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها