ابراز تاسف از عدم احراز صلاحیت دکتر زهرا شجاعی

بیانیه کمپین خانم‌رئیس‌جمهور پس از اعلام نامزدها

کمپین خانم رئیس جمهور با صدور بیانیه ای از عدم تایید صلاحیت زهرا شجاعی از عملکرد شورای نگهبان انتقاد کرد.

بالاخره پس از گمانه زنی های بسیار که بارقه‌های امید را برای ارائه تفسیر انسانی از واژه "رجل سیاسی" مندرج در اصل یکصد و پانزدهم قانون اساسی تقویت نموده بود؛ نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان اعلام شد و سرکار خانم دکتر سیده زهرا شجاعی در میان واجدین صلاحیت به‌عنوان کاندیدای ریاست جمهوری مشاهده نگردید.

کمپین خانم رئیس جمهور در طی فعالیت یازده ماهه خود، به منظور دریافت تفسیر واقعی(رسمی) از واژه "رجل سیاسی" به صورت مداوم شورای نگهبان را مخاطب خویش قرار داد و سعی نمود با استدلالهای علمی، فقهی، حقوقی و اجتماعی این موضوع را به عنوان یک مسئله جدی اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی

طرح نماید که اداره جامعه در سطوح مختلف بدون حضور زنان ممکن نیست و استفاده از شایستگی های زنان در عرصه های کلان مدیریتی از بایسته های توسعه همه جانبه و متوازن است.

کمپین خانم رئیس جمهور ضمن درود به روان پاک زنده یاد، خانم اعظم طالقانی، از اقدام شجاعانه و تحسین برانگیز سرکار خانم شجاعی و سایر زنانی که مبادرت به ثبت نام در این انتخابات کردند سپاسگزاری می‌کند و بر این باور است که حضور ایشان در این عرصه در قامت یک "رجل سیاسی"، ضمن تکمیل تلاش‌های کلیه زنان و مردانی که از فعالیت ها و هدف این کمپین با اظهار نظرهای خود حمایت کردند، گامی مهم در خودباوری زنان ایرانی داشته است.

به یاد داشته باشیم که خود را در معرض قضاوت دیگران قرار دادن، طعنه ها شنیدن و به عنوان یک زن مورد خشونت ها و آزارها به انحای مختلف حقیقی و مجازی قرار گرفتن نیاز به فداکاری و ایثار دارد.

کمپین خانم رئیس جمهور متأسف است که تنها وزیر زن تاریخ جمهوری اسلامی ایران و معاونین زن سابق و فعلی ریاست جمهوری که شاید ثبت نام آنها میتوانست بهانه‌های شورای نگهبان در عدم تأیید صلاحیت ها را بگیرد به این امر مهم وارد نشدند.

النهایه این کمپین فارغ از هر گونه گرایش سیاسی و به منظور تقویت نقش زنان در عرصه کلان مملکت‌داری و سایر حیطه های حقوقی و اجتماعی تا رسیدن به برابری به فعالیت خود ادامه می‌دهد و سعی دارد با توجه به مطالبات جامعه‌ی متکثر زنان ایرانی در چارچوب قانون و شرع از پا نایستد.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها