آمریکا آماده بازگشت به برجام است

آمریکا ضمن استقبال از طرح برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام اعلام کرد که آماده «اقدامات متقابل» برای بازگشت به توافق هسته ای با ایران است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام را «گامی مثبت» ارزیابی کرد. اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد که جلسه کمیسیون مشترک توافق هسته ای با ایران روز جمعه دوم آوریل (۱۳ فروردین) به صورت مجازی برگزار خواهد شد. علاوه بر ایران و اتحادیه اروپا قرار است نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه و بریتانیا نیز در این نشست مجازی حضور داشته باشند.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که محور گفتگوها در نشست روز جمعه چشم انداز بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و بررسی راه «اجرای کامل و موثر» تعهدات همه طرفها در چهارچوب توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ است. ریاست این جلسه برعهده انریکه مورا از طرف اتحادیه اروپا خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته که کشورش راه های پیشنهادی خود برای حفظ برجام را با شرکایش در میان گذاشته است. وی انجام «رشته اقدامات متقابل اولیه» را از جمله راه های پیشنهادی واشنگتن عنوان کرد. ند پرایس افزود که آمریکا راه های احیای برجام را از طریق «گفتگوی غیرمستقیم» با تهران و با وساطت کشورهای اروپایی بررسی می کند.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها