وحشت جمهوری خواهان از آزادی دلار های ایران

سه عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای از آنتونی بلینکن در مورد احتمال آزادسازی یک میلیارد دلار پول به ایران که نزد کره جنوبی است، توضیح خواستند.

برایان استایل، جیم بنکس و گرگ استوب، سه نماینده جمهوری‌خواه ایالت‌های ویسکانسین، ایندیانا، و فلوریدا، روز پنجشنبه پنجم فروردین در این نامه، خواستار توضیح وزیر خارجه پیرامون نقش دولت بایدن در احتمال آزادی‌سازی یک میلیارد دلار پول ایران در کره جنوبی شدند.

این سه نماینده در نامه خود به گزارش‌هایی اشاره کرده‌اند که می‌گوید ایالات متحده در تسهیل این پرداخت یک میلیارد دلاری به ایران توسط کره جنوبی نقش داشته است. 

بر اساس اعلام بانک مرکزی منابع بلوکه شده در کره جنوبی حدود هفت میلیارد دلار است این هفت میلیارد دلار بیش از دو سال است که به دلیل تحریم های ظالمانه در بانک های این کشور توقیف است و حتی به این سپرده ها سود نیز تعلق نگرفته است. در اواخر دی ایران و کره نشستی برگزار کردند که در آن طرف کره ای پیشنهاد تهاتر پول بلوکه شده با آمبولانس و کیت تشخیص کرونا را داده است.
این پیشنهاد با مخالفت شدید ایران روبرو شد، ایران خواهان آن است که از منابع ارزی بلوکه شده برای واردات غذا، دارو و کالاهای مورد نیاز خود استفاده کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها