جو بایدن اعلام کرد:

تا 4 ماه دیگر کرونا در آمریکا از بین می رود

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا عصر روز پنجشنبه از کلیه ایالات آمریکا خواسته است حداکثر تا اول ماه مه(اردیبهشت) همه بزرگسالان را برای دریافت واکسن کرونا واجد شرایط اعلام کنند.

بایدن در واقع خواستار پایان اولویت بندی تزریق واکسن برای گروه های مختلف است. به گفته مقام هایی که با رسانه های این کشور صحبت کرده اند دولت آمریکا مطمئن است تا آن زمان واکسن کافی برای همه وجود خواهد داشت.

مقام های دولت بایدن به رسانه های این کشور گفته اند که مقررات جاری که اولویت دریافت واکسن را براساس گروه سنی یا ابتلا به بیماری ها تعیین می کند، برداشته خواهد شد.

 بایدن اعلام کرد که دولت سعی دارد روند واکسیناسیون را با ایجاد مراکز تازه برای واکسیناسیون انبوه، قراردادهایی با شرکت های داروسازی برای توزیع واکسن و استفاده از دندانپزشکان، دام پزشکان، دانشجویان پزشکی و سایرین برای تزریق بیشتر تسریع کند.

او گفت انتظار دارد زندگی تا تعطیلات ۴ ژوئیه (13 تیر) جشن روز استقلال آمریکا - تا حدودی به حالت عادی برگردد، به طوری که مردم بتوانند آن روز را در کنار خانواده و دوستانشان بگذرانند.

اما او اخطار داد که برای بازگشت به حالت عادی در طول تابستان لازم است مردم به استفاده از ماسک و فاصله گیری اجتماعی ادامه دهند و برای دریافت واکسن ثبت نام کنند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها