مردم گول شعارها را نخورند!

امیدواریم که مردم، ساده اندیشی نکنند و زودباور نباشند و گول شعارها را نخورند بلکه باید به شناسنامه و سوابق روشن افرادی نگاه کنند که می خواهند وارد انتخابات شوند نه به حرف ها و ادعاها.

مرتضی طلایی، چهره سیاسی اصولگرا در پاسخ به سوالی درباره مشارکت در انتخابات آینده و تاثیر مشارکت بالا بر کاهش رأی اصولگرایان، گفت: اکثریت مطلق جامعه به دنبال کسی یا کسانی هستند که برای آنها کار کند و به آنها خدمت کند از این رو عده ای به هر دلیلی ممکن است مردم را فریب داده و بازی بدهند و از صداقت، نجابت و وفاداری به انقلاب و نظامشان سوء استفاده کنند، در نتیجه وقتی روی کار آمدند به نوعی رفتار کنند که واقعیت ندارد.

او بیان کرد: بنابراین ما نباید بگوییم که گروهی توانستند قشر خاصی را به صحنه بیاورند بلکه برخی با شگردهایی، افکار عمومی را فریب داده‌اند اما اگر کار را به خود مردم واگذار کنیم و به آنها آگاهی بدهیم قطعا مردم به دنبال گزینه‌ای هستند که در جهت خدمت به آنها تلاش کند،به نظام، انقلاب و کشورشان و ملتشان وفادار باشند و برای عزت و ارتقای غرور ملی آنها تلاش کند و در نهایت درمقابل زورگویان و زیاده‌طلبان نظام سلطه، با قدرت و اقتدار قرار گیرد بنابراین مردم به دنبال چنین چهره‌هایی هستند.

طلایی اضافه کرد: همچنین مردم به دنبال افراد بی حال، بی انگیزه و ناکارآمد نیستند بلکه به دنبال مدیر کارآمدی هستند که مشکلاتشان را حل کند و کشورشان را رو به پیشرفت سوق دهد. حال باید این شاخص ها را باید مورد بررسی قرار داد.

مردم گول نخورند، به سوابق کاندیداها نگاه کنند نه ادعاهایشان

طلایی در پاسخ به این سوال که آیا در جریان اصولگرایی چهره یا چهره‌هایی که بتوان این ویژگی ها را در آن پیدا کرد، حضور دارد؟ تصریح کرد: نسبت وجود افرادی با شاخص هایی که برشمردم، در بین اصولگرایان نسبت به اصلاح طلبان قیاس مع الفارق است کارنامه های هر دو جریان نشان می دهد که وقتی در مسند قدرت نشستند چگونه عمل کردند. عموما سوابق نشان می‌دهد که نیروهای انقلابی بیشتر خودشان را متعهد به پاسخ به انتظارات جامعه و مردم می دانسته و انجام داده‌اند.

این چهره اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا مردم از اصولگرایان در انتخابات ۱۴۰۰ استقبال می کنند یا خیر؟ اشاره کرد: این موضوع بستگی به این دارد که چگونه عده ای شرایط فضای سیاسی جامعه را مدیریت می کنند، امیدواریم که مردم، ساده اندیشی نکنند و زودباور نباشند و گول شعارها را نخورند بلکه باید به شناسنامه و سوابق روشن افرادی نگاه کنند که می خواهند وارد انتخابات شوند نه به حرف ها و ادعاها.

نمی‌توان اقدامات دولت احمدی‌نژاد را انکار کرد

این چهره اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا دولت احمدی نژاد سابقه روشن و کافی از عملکرد اصولگرایان برای مردم نیست؟، تاکید کرد: در ارزیابی همه دولت‌ها از ابتدای انقلاب تا به امروز می‌توان نشست کارشناسی به منظور بررسی آنها برگزار کرد و نقاط ضعف و قوت آنها را دسته بندی کرد و به کارنامه آنها نمره داد به بیانی دیگر همه دولت‌‎ها یک سری اقدامات در کشور انجام دادند و هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که فلان دولت، فلان اقدام را در کشور انجام نداده است.

او افزود: در واقع بحث بر سر این است که ببینیم در حوزه سیاست خارجی، مواضع و عملکرد دولت ها برای نظام و انقلاب حائز اهمیت است چون اگر در حال حاضر مولفه های قدرت کشورمان را بررسی کنیم شاهدیم برخی از مولفه های قدرت ملی کشورمان در فراتر از مرزها قرار دارد به عنوان مثال ایران انقلاب اسلامی در بین کشورهای مسلمان از پایگاه بسیار خوبی برخوردار است این مولفه را قبلا نداشتیم اما اکنون جزو مولفه های قدرت ملی ما است.

مرتضی طلایی بیان کرد: به عنوان مثال، حوزه انرژی هسته ای و دستاوردهای دفاعی ما مولفه های قدرت ملی است؛ بحث اصلی ما این است دولتی باید عهده دار امور کشور شود که برای افزایش مولفه های قدرت ملی تلاش می‌کند نه اینکه با بیگانگان بنشیند و گفت و گو و مذاکره کند و از آن برجام را به وجود آورد!

او ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مهم و حیاتی کشور، بحث اقتصاد و سر و سامان دادن به وضعیت اقتصادی آن است که ضروری است هر دولتی که در کشور مستقر می شود به عنوان یکی از مهمترین وظایف و ماموریت به آن نگاه کند. ظرفیت های بسیاری در کشور وجود دارد که اگر به درستی مدیریت شود می تواند منجر به رونق اقتصادی کشور منجر شود. 

اصولگرایان، دولت و مجلس و قوه قضاییه را جدا از هم نمی بینند

او اشاره کرد: دولتی که سرنوشت اقتصاد کشور را به بیگانگان گره بزند از نگاه اصولگرایان نمی‌تواند دولت موفقی باشد وقتی می گوییم دولت، بدین معناست که نقش رییس جمهور به عنوان رییس قوه مجریه و نقش رییس مجلس به عنوان رییس قوه مقنه هر دو با یکدیگر گره خورده است اصولگرایان دولت و مجلس و قوه قضاییه را از هم جدا نمی‌بینند در واقع قوا برای تقسیم کار هستند نه برای تفکیک قدرت.

مرتضی طلایی عنوان کرد: بنابراین وقتی که در یک نگاه، قوای کشور را در کنار هم و در هم آمیخته می بینیم که هر کدام برای دیگری لازم و ملزوم است بدین معناست دولتی که شکل می‌گیرد دولتی است که قوای مختلف کشور باید پاسخگوی عملکرد آن باشند نه تنها قوه مجریه، بلکه مجلس هم باید پاسخگو باشد چراکه نمی تواند بگوید در رأی اعتماد به وزرا بی تفاوت است قوه قضاییه هم باید پاسخگو باشد چون از سازوکارهایی برای اعمال نظارت بر عملکرد مدیران و کارگزاران کشور برخوردار است که می تواند استفاده کند. نقش سازمان بازرسی کل کشور برای ارزیابی عملکرد مدیران ارشد وزارتخانه ها است بنابراین در واقع ما نیازمند دولتی هستیم که بتواند در برابر دفاع از حقوق ملت با نگاه به ظرفیت ها و ملت در درون کشور در برابر بیگانگان با اقتدار و باصلابت بایستد و دفاع کند.

نه چشم بسته با بیگانه توافق کنیم نه با جهان وارد نزاع شویم

او بیان کرد: حال اگر دولتی بخواهد خلاف این نگاه عمل کند از جمله اینکه یکی با جهان وارد نزاع و درگیری شود و دیگری هم چشم بسته با بیگانه توافق کند هیچ کدام مطلوب نیست بنده طرفدار انقلاب و نظام و ملت هستم و طرفدار هیچ فردی نیستم اما به عنوان یک ایرانی و یک کنشگر سیاسی و اجتماعی، خود را مکلف می دانم که از نظام، انقلاب، ارکان نظام اعم از قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه دفاع کنم.

طلایی در پاسخ به این سوال که کاندیداهای اصولگرایی با این اوصاف چه کسانی هستند؟ گفت: در زمان مناسب اعلام خواهیم کرد در حال حاضر زود است که اسامی کاندیداها را مطرح کنیم به هر حال حدود یک سال از این دولت باقی مانده است باید اجازه داد دولت به کارش بپردازد.

دولت روحانی باید تا ساعت پایانی مسئولیتش کار کند

این چهره سیاسی اصولگرا تصریح کرد: بنده بر این باورم که دولت تا روز و ساعت پایانی مسئولیتش، مکلف است کار کند خدا نگذرد از کسی که آنچه را که می گوید باورش نباشد و بخواهد مغلطه کند؛ بنده در زمانی که در امور اجرایی بودم حتی چند ساعت قبل از اینکه بخواهم جابه جا شوم و اطلاع هم داشتم اما تا شب قبل از معارفه بنده در خیابان ها به دنبال انجام وظایفم بودم.

برای مردم اصولگرا و اصلاح طلب اهمیتی ندارد

او بیان کرد: بنده از شیوه های موجود در کشور از قبیل منازعات بین کارگزاران و دولتمردان و مجلس و غیره بیزارم و بر این باورم که این وضعیت، خوشایند مردم نیست چراکه اساسا نظام را یکپارچه می بینند و همه را به نوعی یکی می بینند و به اصولگرا و اصلاح طلب توجهی ندارند.  برای مردم نه اصلاح طلب و نه اصولگرا موضوعیت ندارد بلکه برای آنها، کشورشان و نظام و دولتمردانشان مهم است و به تعبیری به دسته بندی هایی که می شود توجه ندارند. نباید خود را به دو تا تشکل سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا محدود کنیم.

مردم از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان عبور کرده‌اند؟

طلایی در پاسخ به این سوال که آیا منظورتان این است که مردم از این دو جریان عبور کرده اند؟ اظهار کرد: مردم اساسا قبل از اینها هم توجهی نداشتند آنهایی که می‌گوییم عبور کرده اند بچه‌های انقلاب بودند که مثلا به این گروه یا به آن گروه گرایش داشتند به واسطه عملکردها و وضع موجودی که برخی به وجود آوردند از هر دوی آنها دلزده شدند.

«رییس‌جمهور نظامی» کلمه ساخته و پرداخته آن ور آبی‌ها است

این چهره سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که این کاندیداهای احتمالی که در فضای رسانه ای گمانه زنی می شوند یا گزینه های نظامی که مطرح می شوند در حد و قامت ریاست جمهوری می بینید یا خیر؟ عنوان کرد:  اساسا رییس جمهور نظامی از همان حرفهای رسانه های خارج از کشور است که عناصر داخلی شان در اینجا مطرح می کنند رییس جمهور نظامی برآمده از یک ساختار حاکمیت نظام است وقتی حاکمیت نظامی بود رییس جمهور آن هم نظامی است به عنوان مثال سودان و کشورهایی که در آنها کودتاها توسط نظامیان صورت گرفته یک حکومت نظامی تشکیل دادند و رییس جمهورشان نیز نظامی است از این رو چرا برخی در حق ملت جفا می کنند؟ چرا مردم را در برابر سوالات و ابهاماتی قرار می دهند که منجر به انحراف در تشخیص صحیح مردم شود بنده به جرأت می گویم که این ادبیات رییس جمهور نظامی از جمله ادبیات های تولیدشده بیگانگان و به تعبیری آن ور آبی ها است که برخی تکرار می کنند هر فردی براساس قانون اساسی واجد شرایط بوده و رجل سیاسی باشد می تواند در انتخابات شرکت کند حال ممکن است درباره رجل سیاسی اختلاف نظر وجود داشته باشد.

ای کاش یک رئیس‌جمهور فرهنگی انتخاب می‌کردیم!

او ادامه داد: بنده جزو کسانی هستم که درباره رجل سیاسی تا حدودی سختگیرانه برخورد می کنم در واقع رجل سیاسی باید پیشینه داشته باشد که ما تعداد محدودی رجل سیاسی داریم حال چون تابع قانون هستیم می گوییم هر کسی را که شورای نگهبان به عنوان رجل سیاسی، صلاحیت آن را احراز کرد می تواند خودش را معرفی کند چه اصلاح طلب باشد و چه اصولگرا، چه دارای سابقه صداوسیما، سپاه، نیروهای مسلح، دستگاه های دولتی یا غیردولتی و تاجر و غیره باشد.

طلایی اظهار کرد: ای کاش رییس جمهور ما یک رییس جمهور فرهنگی بود و می توانستیم یک رییس جمهور فرهنگی انتخاب کنیم. کلمه رییس جمهور نظامی به تعبیری ساخته و پرداخته آن طرف آب است. /خبرآنلاین

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها