معاون وزیر کشور:

تا پایان کرونا تهرانی ها نمی توانند سفر کنند!

ذوالفقاری گفت:طرح جدید محدودیت‌های ویژه کرونایی ۲هفته نیست و تا زمانی که وضع از قرمز، نارنجی و زرد به عادی برگردد ادامه دارد.

تا پایان کرونا تهرانی ها نمی توانند سفر کنند!

حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا باحضور در برنامه گفت وگوی ویژه خبری چهارشنبه شب شبکه دو سیما درباره طرح ویژه کرونایی گفت: طرح جدید محدودیت‌های ویژه کرونایی جایگزین طرح‌های قبلی می‌شود این طرح محدود به دو هفته نیست بلکه متناسب با وضع بیماری در شهرهای کشور ادامه می‌یابد تا وضع از قرمز، نارنجی و زرد به عادی برگردد.

ذوالفقاری با بیان اینکه پایه طرح جدید محدودیت‌های ویژه کرونایی، شهرمحور است و استان محور نیست، افزود: چنانچه شهری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در روز ۴ نفر بستری به علت بیماری کرونا داشته باشد، وضع این شهر زرد و اگر ۶ نفر بیشتر داشته باشد نارنجی واگر به ۱۰ نفر برسد وضع آن شهر، قرمز اعلام می‌شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: در هر دوشنبه وضع شهرها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اعلام می‌شود و با این اعلام، به صورت خودکار و بدون ابلاغ جدی، متناسب با وضع آن شهر، محدودیت‌ها، اعمال می‌شود.

وی گفت: در مورد ترددها براساس این طرح، ورود افراد غیر بومی به شهرهای در وضع نارنجی و قرمز ممنوع است و افراد ساکن این شهرها هم اجازه ورود به شهرهای دیگر را ندارند.
وی ادامه داد: اگر افراد غیر بومی وارد شهرهای با وضع نارنجی شوند در صورت مشاهده در هر ۲۴ ساعت ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و اگر وارد شهرهای با وضع قرمز شوند در هر ۲۴ ساعت یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.
ذوالفقاری تاکید کرد: افرادی که در داخل شهر تهران هستند به هیچ شهری در سطح کشور نمی‌توانند بروند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها