انتقاد نماینده مجلس یازدهم از نمایندگان مدافع فیلترینگ:

چرا شبکه های اجتماعی فقط برای مردم حرام است؟

نماینده مردم چابهار در مجلس ایران از فیلتر بودن شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرده و گفته است: توییتر فیلتر شده و برهمین اساس، مردم عادی نباید به آن دسترسی داشته باشند چون استفاده از فیلترشکن‌ها هم جرم محسوب می‌شود... چگونه است که نمایندگان مجلس و حتی اعضای هیئت رئیسه تند تند توییت می‌کنند؟ چطور این کار را می‌کنند؟ باید این سوال را از آنها پرسید. اگر واقعا معتقد به فیلتر توییتر هستیم، چگونه خودمان قانون را دور می‌زنیم؟

چرا شبکه های اجتماعی فقط برای مردم حرام است؟

معین‌الدین سعیدی با اشاره به فیلتر بودن توئیتر در کشور گفت: چگونه است که نمایندگان مجلس و حتی اعضای هیأت رئیسه تند تند توئیت می‌کنند؟! اگر واقعاً معتقد به فیلتر توئیتر هستیم، چگونه خودمان قانون را دور می‌زنیم؟!

نماینده چابهار افزود: در جلسه‌ای که وزیر ارتباطات حضور داشت، بسیاری از همکاران معترض به بحث اینستاگرام بودند.

خودم نقدهای جدی بر فضای مجازی دارم اما اینگونه راحت صحبت کردن از فیلتر اینستاگرام در حالی که می‌دانیم بسیاری از طریق همین نرم‌افزار معیشت خود را می‌گذرانند، مناسب نیست.وانگهی شما که می‌خواهید نهی از منکر کنید، یک امر به معروف هم بکنید.

برخی از همین همکاران که خواهان فیلتر اینستاگرام هستند، خودشان هم در این فضا فعال هستند. من معتقدم در بحث‌های فیلترینگ باید خیلی فنی و کارشناسی ورود کنیم چرا که با فضای کرونا به بسیاری از مشاغل ثابت شد که اینستاگرام می‌تواند مفید باشد.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها