تعداد واقعی کشته شدگان اعتراضات آبان ماه چند نفر است؟

۷هزار نفر در اعتراضات آبان ماه مجروح شدند!

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: مخازن با حجم بالای مراکز عرضه سوخت اگر آتش می‌گرفت تا شعاع 500 متر را تخریب میکرد که تخریب آن سخت است اما اغتشاشگران برای آن آموزش دیده بودند.

حجم ویدیو: 4.43M | مدت زمان ویدیو: 00:02:22

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه یکی از جلسات کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران در مورد تعداد فوت شدگان در حوادث آبان ماه گفت: در هر کشوری ممکن است طرح‌هایی اجرا شود که ضعف و قدرت داشته باشد؛ در آبان‌ماه 98 اتفاقاتی افتاد که شیرینی کام مردم را پس از ساقط کردن پهپاد آمریکایی تلخ کنند.

وی افزود: حادثه آبان 98 طبیعی بود از این جهت که مردمی که از آرمان‌های خود دفاع می‌کنند و اعتراض خود را بیان کنند اما از آنجا که جنگ نرم در دستور دشمن است سعی می‌کنند با اردو کشی خیابانی آن را تحقق دهند.

ذوالنور درخصوص حجم خسارات اتفاقات آبان 98 ادامه داد: 497 مرکز دولتی  تخریب، 422 خودروی مردم، 230 خودروی دولتی یا بخش عمومی و 569 خودرو مامورین تخریب و آتش گرفت.

وی درخصوص تعداد کشته‌شدگان و مجروحان حوادث آبان‌ماه مجلس، اظهار داشت: تعداد 2000 نفر از حاضرین در صحنه و 5000مامور مجروح شدند و آمار کشته شدگان 230 نفر بود.

ذوالنور با بیان اینکه 22 درصد از افراد کشته شده سابقه‌دار بودند، ادامه داد: 7 درصد در درگیری مسلحانه، 16 درصد در تعرض به اماکن انتظامی، 26 درصد کسانی که جزو معارضین نبودند افرادی هستند که به صورت نامعلوم کشته شده‌اند و 31 درصد به مراکز عمومی حمله کردند و جان باختند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم با بیان اینکه این کمیسیون ورود جدی به این ماجرا داشت، گفت: موضع مقام معظم رهبری کار ما را تسریع کرد و دستگاه‌های امنیتی، نیروهای مسلح، پزشکی قانونی و قوه قضائیه ورود جدی در این مسأله پیدا کردند که بررسی آنها به ما کمک کرد.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها