عده ای که ادعای ولایت مداری دارند از کنار برخی مواضع رهبری راحت عبور می‌کنند

کانون های خاص که اعتباری برای نهادهای مردمی قائل نیستند، به خود حق می دهند که اعلام کنند نظر دولت و مجلس شورای اسلامی اندیشه های آمریکایی و صهیونیستی است.

عده ای که ادعای ولایت مداری دارند از کنار برخی مواضع رهبری راحت عبور می‌کنند

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اعمال فشار به اعضای مجمع تشخیص مصلحت در بررسی لوایح Fatf، گفت: این خطر وجود دارد که اندیشه های مردم گریز در کانونهایی به نام مردم دنبال‌ شود. مردم هنوز امید دارند که با زبان رای، از کشور خود دفاع کنند. رهبری با این فشارها به نهادها مخالف هستند و بررسی این مسائل را به ما سپرده است. به آنهایی که به ما تلفن می زنند، می گوییم ما مشاور رهبری هستیم اما آنها می گویند رهبری تنها و مظلوم هستند. این چه حرفی است که رهبری آنقدر تنها شده‌اند که مشاورین رهبری در مجمع تشخیص مصلحت مخالف نظر ایشان هستند.

 رئیس مجمع تشخیص مصلحت در محاصره فشار شاگردان درس فقه قرار گرفته و اعلام می‌کند صددرصد مخالف تصویب هستم.

به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در هجدهمین کنگره حزب مردم سالاری، اظهار کرد: بعد از اینکه نشانه‌های قطعی پیروزی انقلاب نمودار شد و دیرباوران پذیرفتند می شود با اسلام انقلاب کرد به خیل مردم پیوستند و مساله استقرار نظام و دو اندیشه جمهوریت و حکومت اسلامی مطرح شد.

وی ادامه داد: امام خمینی بر اساس تحلیلی درست از وضعیت جامعه اعلام کرد که نظام جایگزین چیزی جز جمهوری اسلامی نمی‌تواند باشد و با قاطعیت بر جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و یک کلمه بیشتر تاکید کردند. امام معتقد بودند که اگر مردم پشتیبان نظام باشند هیچ عاملی حتی جنگ تحمیلی و ترور مسئولان نمی تواند نظام را متزلزل کند. امام پایه های استقرار نظام را بر رای مردم استوار کرد. این بینش کارآمدی خود را نشان داد، اما اندیشه مردم ستیز و قیم مآب در حال بازتولید است، در حالیکه رهبری بارها بر محوریت رای مردم تاکید دارند اما نمی دانم عده ای که ادعای ولایت مداری دارند از کنار این مواضع رهبری راحت عبور می کنند. رهبری گفتند حتی مخالفان نظام هم حق شرکت در انتخابات را دارند اما جریانی در حال توسعه بوده و معتقد است که مجلس در راس نظام نیست و رای مردم تزئینی است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: باید به ناامید شدن مردم از صندوق رای توجه کرد. اگر مردم از نظام فاصله بگیرند، قدرت نظامی هیچ کاری به پیش نمی برد. با این حال جریان قیم مآب با اعمال فشار سعی می‌کنند تا تصمیم گیران نظام را منفعل کنند.

انصاری با اشاره به اعمال فشار به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دو لایحه از Fatf به مجمع تشخیص مصلحت نظام آمد. الان مهلت یک‌ساله مجمع برای بررسی این لوایح تمام شده است و طبق آیین نامه مجمع تشخیص مصلحت باید نظر شورای نگهبان حاکم شود. هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت به پالرمو اشکال وارد کرده است. از نظر من شورای نگهبان پالرمو را تایید کرده است، اما گفتند نظر هیات نظارت از طریق شورای نگهبان به مجلس اعلام شده است؛ بنابراین این لایحه رد است.

وی با بیان اینکه لایحه cft یک موضوع به شدت پیچیده، فنی، حقوقی و دیپلماتیک است و هیچ موضوعی تا الان آنقدر حساس نبوده است، گفت: در طی یک سال و نیم گذشته در مجمع تشخیص مصلحت ده ها جلسه برگزار و تمام نظرات مخالفان گرفته شده است. نظرات نهادهای اطلاعاتی، نظامی، دانشگاهی و ... را گرفته ایم و صدها بار آن ها را بررسی کرده ایم. رهبری درباره نامه های مسئولان دولتی گفته اند که نظر خاصی ندارند و مجمع آنها را بررسی کند و رای دهد. این فرایند خیلی طولانی شده است و هنوز در دستور کار کمیسیون مشترک دولت و مجمع قرار دارد و قرار است بررسی ها ادامه یابد.

انصاری تصریح کرد: اما کانون های خاص که اعتباری برای نهادهای مردمی قائل نیستند، به خود حق می دهند که اعلام کنند نظر دولت و مجلس شورای اسلامی اندیشه های آمریکایی و صهیونیستی است. آنها از یک ستاد معین فرمان بمباران پیامکی به اعضای مجمع را صادر می کنند. مدام به موبایل من و اکثر اعضای مجمع پیامک می آید. این پیامک متن های ثابتی دارد اما از حوزه علمیه خدیجه تا حوزه علمیه فلان شهر پیامک می زنند و حتی تلفن می کنند؛ البته آنها غرض خاصی ندارند و می گویند ما خانواده شهید هستیم و شما به خون شهدا خیانت نکنید. من می گویم شما اصلا این لوایح را مطالعه کرده اید؟ می‌گویند نخوانده ایم و به ما گفته اند تصویب این لوایح خیانت است.

انصاری ادامه داد: چه بساطی است که کانون فشار درست می کنند و حتی رئیس مجمع تشخیص مصلحت در محاصره فشار شاگردان درس فقه قرار گرفته و اعلام می کند صد در صد مخالف تصویب هستم. همین پشت صحنه ها می گویند می خواهیم برویم در مجلس، تحول ایجاد کنیم.

وی همچنین اظهار کرد: این خطر وجود دارد که اندیشه های مردم گریز در کانونهایی به نام مردم دنبال‌ شود. مردم هنوز امید دارند که با زبان رای، از کشور خود دفاع کنند. رهبری با این فشارها به نهادها مخالف هستند و بررسی این مسائل را به ما سپرده است. به آنهایی که به ما تلفن می زنند، می گوییم ما مشاور رهبری هستیم اما آنها می گویند رهبری تنها و مظلوم هستند. این چه حرفی است که رهبری آنقدر تنها شده‌اند که مشاورین رهبری در مجمع تشخیص مصلحت مخالف نظر ایشان هستند.

وی در پایان گفت: اگر احزاب مراقب نباشند، میراث انقلاب یعنی نهاد انتخابات تضعیف می شود. مجلس خانه مردم است و نباید صدای خلاف صدای مردم از مجلس بلند شود.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها