۱۰۰ موشک کروز در ایران آماده شلیک است

ای. بی. سی نیوز ادعا کرد: ایران موشک‌های کروز را برای حمله به اسرائیل آماده کرده است!   

دو منبع آگاه به شبکه «سی‌ان‌ان» گفتند که واشینگتن متوجه جابه‌جایی تجهیزات نظامی از جمله هواپیما و موشک‌های کروز و آماده‌سازی حدود 100 موشک توسط ایران شده است.

۱۰۰ موشک کروز در ایران آماده شلیک است

جابه‌جایی تجهیزات نظامی توسط ایران نشان‌دهنده احتمال آمادگی این کشور برای حمله به اسرائیل استشبکه ای. بی. سی نیوز به نقل از مقام‌های آمریکایی ادعا کرد که ایران موشک‌های کروز را برای حمله احتمالی به اسرائیل آماده کرده است.

این شبکه به نقل از ۲ مقام آمریکایی که نامشان فاش نشده است، نوشت که ایران بیش از یکصد موشک کروز و به نقل از یک مقام دیگر نیز گزارش داد که ایران شمار قابل توجهی پهپاد برای حمله به اسرائیل آماده کرده است.

این مقام‌های اعلام کردند که ایران این موشک‌ها و پهپاد‌ها را در طول هفته گذشته آماده کرده است.

پیش از این، شبکه سی بی اس به نقل از دو مقام ناشناس آمریکایی نوشت که در بدترین سناریوی ممکن برای اسرائیل، پیش بینی می‌شود که ایران تا ساعاتی دیگر حمله‌ای بزرگ را به تلافی حمله به کنسولگری آن در دمشق انجام می‌دهد و بیش از ۱۰۰ پهپاد و ده‌ها موشک را به اهداف نظامی سرزمین‌های اشغالی پرتاب کند.

به گفته این مقام‌ها، دفاع در برابر چنین حمله بزرگی برای اسرائیل چالش‌برانگیز خواهد بود.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز پنجشنبه در گزارشی اختصاصی مدعی شده بود که ایران ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده پاسخ حمله به کنسولگری خود در دمشق را خواهد داد و تل آویو برای حمله مستقیم به شمال یا جنوب سرزمین‌های اشغالی آماده می‌شود.

وال استریت ژورنال به نقل از فردی که نامش عنوان نشده و ادعا می‌شود که گزارش مقام‌های عالی‌رتبه حکومت ایران را دریافت کرده، نوشت که طرح‌های حملات به اسرائیل مورد بحث قرار گرفته ولی «هیچ تصمیم نهایی اتخاذ نشده است».

وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع نوشت که این حمله ممکن است «در داخل مرز‌های اسرائیل» انجام شود.

همچنین العربیه خبر داد: دو منبع آگاه به شبکه «سی‌ان‌ان» گفتند که واشینگتن متوجه جابه‌جایی تجهیزات نظامی از جمله هواپیما و موشک‌های کروز و آماده‌سازی حدود 100 موشک توسط ایران شده است.

به گفته این منابع «جابه‌جایی تجهیزات نظامی توسط ایران نشان‌دهنده احتمال آمادگی این کشور برای حمله به اسرائیل است».

یک مسئول آمریکایی به «سی‌ان‌ان» گفت «واشینگتن انتظار دارد که ایران به چندین هدف در داخل اسرائیل حمله کند» و افزود: «احتمالا نیروهای نیابتی ایران در انجام حملات علیه اهدافی در خاک اسرائیل مشارکت کنند.»


در عین حال یک اکانت مانیتورینگ دفاعی مستقر در جورجیای آمریکا نوشته است:

امریکا بوسیله ماهواره های خود تحرکات نظامی در ایران را ۲۴ ساعته رصد کرده و طبق مشاهدات ۱۰۰ موشک کروز برای شلیک آماده شده است
امریکا می‌گوید از داخل خاک ایران بصورت مستقیم، اسراییل را هدف می گیرند.
 

Osint

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها