رئیس‌جمهور سابق هم که باشی اما اگر خودی نباشی رد صلاحیت می‌شوی!

رئیس‌جمهور سابق هم که باشی اما اگر خودی نباشی نمی‌توانی وارد عرصه شوی.

رئیس‌جمهور سابق هم که باشی اما اگر خودی نباشی رد صلاحیت می‌شوی!

مهدی آیتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: افراد درجه سه و چهار تأییدصلاحیت شده‌اند و با این وضعیت ممکن است مجلس آینده هم ضعیف باشد. 

پیش‌بینی می‌شد که برای رونق‌یافتن صحنه انتخابات به جز اصولگرایان از میانه‌روها هم تأییدصلاحیت شوند تا فضا رقابتی شود اما به نظر می‌رسد که در دقایق آخر چنین تصمیمی گرفته نشده است.

 تحلیل ‌ما این بود که در برابر تندروهای اصولگرا، ائتلافی میان میانه‌روهای اصولگرا مانند آقای روحانی و حزب اعتدال و توسعه و آقای لاریجانی با اصلاح‌طلبان ایجاد شود تا رقابتی در بگیرد اما چنین نشد و نه آقای لاریجانی به صحنه آمد و نه آقای روحانی در خبرگان تأییدصلاحیت شد. 

اکنون پروژه خالص‌سازی پیش می‌رود و برخی می‌خواهند به همه شکل جامعه به خودی و غیرخودی تقسیم کنند و در این دایره رئیس‌جمهور سابق هم که باشی اما اگر خودی نباشی نمی‌توانی وارد عرصه شوی. درباره آقای هاشمی رفسنجانی هم همین وضعیت رخ داد و در انتخابات ریاست‌جمهوری ردصلاحیت شد و از ریاست مجلس خبرگان هم کنار زده شد. 

البته این را هم بگویم که آقای روحانی هم بی‌سیاستی کرد. او نباید اخیرا در جلسه با مسئولان دولتش بگوید اکثریت مردم پای صندوق نمی‌آیند و مخالف انتخابات هستند و چنین حرف‌هایی. آقای روحانی یا اصلا نباید در انتخابات شرکت می‌کرد و در آن صورت هر حرفی ولو تندترین نظرات را می‌گفت اما وقتی می‌خواست در خبرگان نامزد شود، نباید از این حرف‌ها می‌زد./نامه نیوز

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها