طالبان نه کشور است نه حکومت رسمی که نیاز باشد در جایگاه رسمی پاسخشان را بدهیم

طالبان، طالبان است، کشور که نیست حکومت رسمی هم نیست که در جایگاه رسمی پاسخ آنها را بدهیم. هر وقت طالبان به عنوان عضو جامعه بین‌الملل پذیرفته شد آن وقت می‌شود پاسخ رسمی به آنها داد.

طالبان نه کشور است نه حکومت رسمی که نیاز باشد در جایگاه رسمی پاسخشان را بدهیم

محمود عباس زاده مشکینی، نماینده مردم مشکین شهر در مجلس، درباره کسری لایحه بودجه سال آینده گفت: افزایش قیمت ارز نتیجه تورم موجود در جامعه است. به نظر بنده برخی شیپور را از سرگشادش می‌زنند در حقیقت تورم موجود در کشور محصول افزایش قیمت دلار نیست بلکه افزایش قیمت دلار محصول تورم است. تورم محصول کسری بودجه کشور است که آن هم به به دلیل بزرگ بودن دولت و در نتیجه هزینه کشورداری است. ما هزینه اداره کشور را بسیار بسیار بالا بردیم و بودجه کفاف آن را نمی‌دهد بنابراین دچار کسری بودجه می‌شویم وقتی کسری بودجه اتفاق بیافتد تورم بالا می‌رود و در نهایت قیمت ارز افزایش پیدا می‌کند.

عباس زاده مشکینی ضمن ارزیابی تورم موجود کشور از منظر امنیتی تصریح کرد: بنده وزارت کشوری هستم چنانچه سالیان سال مدیر کل سیاسی وزارت کشور بودم، بر مبنای این تجربه نگاه متفاوتی نسبت به اعتراض دارم.

در حقیقت معتقد هستم که اعتراض در جامعه پویا، زنده و دموکراتیک همانند درد در بدن است. وقتی دردی احساس می‌شود ابتدا ریشه‌های آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. قسمتی از اعتراضات هم به همین ترتیب است در هر صورت وقتی در جامعه دموکراتیک چهار نفر به خیابان می‌آیند و به صورت مسالمت‌آمیز تجمع می‌کنند، حرف‌های منطقی می‌زنند و گاها فریاد می‌زنند یک امر طبیعی است.

عباس زاده مشکینی درباره حساب توییتری متعلق به وزارت‌ خارجه طالبان که در پاسخ به واکنش جمهوری ‌اسلامی ایران به تعلیق اموزش زنان در افغانستان نوشته بهتر است ابتدا خواهران معترض و ناراضی خود را قناعت دهند، یادآور شد: طالبان، طالبان است، کشور که نیست حکومت رسمی هم نیست که در جایگاه رسمی پاسخ آنها را بدهیم. هر وقت طالبان به عنوان عضو جامعه بین‌الملل پذیرفته شد آن وقت می‌شود پاسخ رسمی به آنها داد.

منبع: منیبان

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.