چه کسانی از مجمع تشخیص حذف شدند؟ + اسامی

امروز اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای دوره پنجم انتخاب شدند و مشخص شد که پنج چهره سیاسی به مجمع اضافه و پنج چهره سیاسی هم کنار رفتند.

به گزارش مستقل آنلاین؛ بررسی تفاوت‌های اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام که امروز ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ منصوب شدند، با دوره قبل، نشان می‌دهد ۵ سیاست مدار به ترکیب جدید اضافه و ۵ چهره مشهور حذف شده اند.

بررسی تفاوت‌های اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام که امروز ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ منصوب شدند، با دوره قبل، نشان می‌دهد که آقایان حجت‌الاسلام والمسلمین اراکی، عباسعلی کدخدایی، علی اکبر احمدیان، کمال خرازی و محمد مخبر به اعضای مجمع تشخیص مصلحت اضافه شده‌اند.

همچنین نام افرادی مانند آیات جنتی، امامی کاشانی، موحدی کرمانی و آقایان حسن روحانی و علی‌ اکبر ناطق نوری در بین اعضای جدید حضور ندارند. 

همچنین از بین اعضایی که در ۲۳ مرداد ۹۶ حکم گرفته بودند، افرادی مانند آیت‌الله هاشمی شاهرودی،آیت‌الله ابراهیم امینی نجف‌آبادی، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری و آقایان سیدمحمد میرمحمدی و سیدحسن فیروزآبادی درگذشته‌اند.

آقایان رئیسی و قالیباف و اژه‌ای که پیش از این جزو اعضای حقیقی بودند در این دور به عنوان روسای قوای سه‌گانه و به صورت حقوقی در مجمع تشخیص عضویت دارند. امّا آقای حسن روحانی که پیش از دوره ریاست‌جمهوری خود به عنوان عضو حقیقی در این مجمع حضور داشت، در میان نام‌های جدید دیده نمی‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها