استیضاح‌ها بخاطر مردم نیست بلکه نوعی بازی سیاسی است

اینطور نیست که هروقت صحبت از استیضاح می شود، استیضاح ها کارشناسی شده و بخاطر خدمت به مردم باشد. در اصل اغلب اوقات، این اتفاقات بازی‌های سیاسی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: هدف استیضاح هایی که معمولا از آن صحبت می شود خدمت به مردم نیست.

مهرداد ویس‌کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با تفکیک و جداسازی برخی وزارت‌خانه‌ها، گفت: همانطور که می‌دانید پیش از این، موضوع تفکیک وزارت راه و شهرسازی و همچنین جداسازی وزارت بازرگانی یک بار دیگر در همین مجلس پیشنهاد داده شد و به صحن آمد، اما رأی نیاورد و رد شد. امروز که بار دیگر حرف این موضوع به میان آمده باید به صورت اساسی بررسی کنیم و مطمئن شویم که آیا اضافه کردن یک وزیر و وزارت‌خانه دیگر مسائل ما را حل می‌کند؟

وی تصریح کرد: وزیر که شخصاً همه کارهای یک وزارت‌خانه را انجام نمی‌دهد. در بحث وزارت صنعت، معدن و تجارت منطق آن است که به جای آنکه کل وزارت‌خانه را تفکیک کنیم، برای مجموعه فعالیت‌هایی که قرار است ذیل وزارت بازرگانی و در مجموعه وظایف وزیر بازرگانی در نظر گرفته شود یک معاونت قوی در وزارت صنعت، معدن و تجارت انتخاب شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: معتقد هستم موضوع جداسازی‌هایی که این روزها مطرح می‌شود، گره‌گشای مشکلات امروز نیست و تجربه‌های گذشته ما نیز در این زمینه موفق نبوده است. آنچه پیش از این تجربه کرده‌ایم به ما می‌گوید ایجاد وزارت‌خانه‌های جدید دردی از ما دوا نمی‌کند.

وی عنوان کرد: با تفکیک و جداسازی وزارت‌خانه‌ها به جای آنکه به سراغ علت‌ها برویم خود را با معلول‌ها مواجه کرده‌ایم. باید در به کار گماردن افراد توانا دقت بیشتری داشته باشیم، باید مدیریت را اصلاح کنیم تا بتوانیم اقتصاد بیمار را درمان کنیم؛ با تغییر ساختارها چیزی حل نمی‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا برخی ادغام‌ها همچون ادغام سازمان ملی جوانان با وزارت ورزش ناموفق نبوده است؟ گفت: این نکته درستی است؛ امروز در عمل بحثی به عنوان «جوانان» در وزارت ورزش و جوانان وجود ندارد و شاهد هستیم که ورزش بر حوزه جوانان سایه انداخته است و فقط وقتی به جوانان پرداخته می‌شود که ورزشکار هم باشند.

ویس کرمی در رابطه با تصمیم نمایندگان مبنی بر به تعویق انداختن استیضاح «فاطمی‌امین»، گفت: باید به این نکته اشاره کنم که همیشه همه استیضاح‌هایی که عنوان می‌شوند، کارشناسی شده و در راه خدمت به مردم نیستند. در واقع گاهی در این مسائل، بازی‌های سیاسی اتفاقات را رقم می‌زنند./مهر

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها