حسین سبحانی‌نیا:

اگر نمی‌توانید وظایفتان را انجام دهید باید کنار بروید

در عملکرد برخی از وزرا ضعف‌های عمده‌ای مشاهده می‌شود. کشورداری که تعارف ندارد و اگر کسی نمی‌تواند وظایف محوله را انجام دهد، باید کنار برود.

 اگر نمی‌توانید وظایفتان را انجام دهید باید کنار بروید

حسین سبحانی‌نیا، نماینده پیشین مجلس و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره وضعیت وخیم و معیشت مردم در دولت ابراهیم رئیسی گفت: «افزایش روزافزون قیمت‌ها در بخش‌های مختلف وجود دارد و قابل انکار نیست. به هر حال انتظار می‌رفت دولت قبل از آنکه ارز ترجیحی را حذف کند تبعات این تصمیم را پیش‌بینی می‌کرد. در ابتدا اعلام شد که صرفا چهارقلم از کالاها گران می‌شود و همان را هم با یارانه جبران می‌کنیم اما اکنون می‌بینیم که افزایش قیمت‌ها در تمام عرصه‌ها و کالاهاست. 

چنین وضعیتی نشان می‌دهد از ابتدا تدبیر درستی در کار نبوده است و مدیران ذی‌ربط مسئولیت خود را به درستی انجام نداده‌اند».

او ادامه داد: «اکنون اقشار آسیب‌پذیر بسیار متضرر شده‌اند و تحت فشار شدید قرار دارند و لازم است اقدام جدی و سریعی در حمایت از آنها انجام شود و صرفا حمایت از آنها در حد شعار باقی نماند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «یکی از وظایف مجلس، نظارت بر عملکرد دولت است و اگر قرار باشد وضعیت به همین شکل ادامه یابد، نمایندگان می‌تواند از ابزارهای نظارتی مانند سؤال از وزرا و حتی استیضاح استفاده کنند.

 در عملکرد برخی از وزرا ضعف‌های عمده‌ای مشاهده می‌شود. کشورداری که تعارف ندارد و اگر کسی نمی‌تواند وظایف محوله را انجام دهد، باید کنار برود»./ دیده بان ایران

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها