مدیرمسئول روزنامه مستقل:

متأسفانه دولت به طور غیرمستقیم به استقبال تعطیلی مطبوعات می‌رود

مدیرمسئول روزنامه مستقل گفت: عدم حمایت دولت از مطبوعات را می‌توانیم در وزارت ارشاد جستجو کنیم زیرا دولت به طور غیرمستقیم به استقبال تعطیلی مطبوعات می‌رود.

علی نظری در گفتگو با آنا، درباره چرایی و تبعات عدم انتشار روزنامه‌ها در نوروز اظهار کرد: سال به سال وضعیت برای رسانه‌های مکتوب به ویژه روزنامه‌ها سخت‌تر می‌شود چرا که قیمت کاغذ افزایش پیدا کرده است و کمک دولت هم کمتر شده است.

وی افزود: اقلام خدماتی برای نشر منجر شده که توان روزنامه‌ها کمتر شود. امسال همین گرانی و توان اقتصادی روزنامه‌های بخش خصوصی را دچار سختی کرده است.

مدیرمسئول روزنامه مستقل با بیان اینکه در ایام نوروز هیچ مطبوعه‌ای روی گیشه‌ها نداشتیم، گفت: کاغذ و زینک اساس کار انتشار مطبوعات است و این موارد پنج برابر افزایش قیمت داشته است.

وی بیان کرد: دولت به طور غیرمستقیم از تعطیلی روزنامه‌ها کمک کند اما این اتفاق صورت نمی‌گیرد چرا در نگاه دولت روزنامه‌ها نقش فضول را ایفا می‌کنند که این بر دولت نمی‌تابد.

مدیرمسئول روزنامه مستقل با بیان اینکه عدم حمایت دولت از مطبوعات را می‌توانیم در ارشاد جستجو کنیم گفت: یکی از حامیان دولت روحانی در زمان انتخابات نهاد مستقل و آزاد روزنامه‌ها بودند که متأسفانه دولت به طور غیرمستقیم به استقبال تعطیلی مطبوعات می‌رود.

وی با بیان اینکه اوضاع مطبوعات در کشور خوب نیست، افزود: اگر چه در دنیا این موضوع افول کرده است اما در کشورهایی همچون ژاپن، پاکستان یا عراق و ترکیه روزنامه‌های آنان تیراژهای بالایی دارند اما در کشور ما جمع تیراژهای به فروش رفته روزنامه‌ها به ۵۰۰ هزار عدد می رسد.

 

منبع: آنا
‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها