در این مقاله ما قصد داریم اطلاعاتی راجب به سن بوتاکس برای افرادی مختلف را برای شما بیان کنیم و به شما بگوییم که چه سنی مناسب است که بتوانید عمل بوتاکس را انجام دهید و در چه سنی استفاده از بوتاکس خطرناک است ولی ابتدا توضیح مختصری راجب به بوتاکس می دهیم و بعد از آن راجب به سن بوتاکس به شما اطلاعاتی می دهیم و آن را در دهه های مختلف زندگی برای شما شرح می دهیم.

بوتاکس چیست؟

این نوع از دارو ها یعنی بوتاکس یک داریو تزریقی در بدن و صورت است که این داروی باعث فلج کردن عضلات می شوند و این فلج کردن باعث می شود خطوط پوستی به صورت موقع از بین بروند. این نوع از بوتاکس ها دارای سم بوتولونیم از نوع A می باشد. این نوع از سم ها باعث فلجی می شوند.

botax1

روند این کار به این صورت است که با فلج کردن موقت عضلات صورت از حرکت آن ها جلوگیری می کند و چون خطوط ایجاد شده توسط عضلات تکون می خورند ، با فلج شدن این عضلات دیگر تکونی در خطوط صورت شما ایجاد نمی شود. این نوع از روش های تزریقی یعنی بوتاکس جزء بیشترین عمل های زیبایی در دنیا به حساب میایند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بوتاکس و هزینه آن می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

هزینه بوتاکس صورت

بهترین سن بوتاکس

یکی از اصلی ترین سوال افراد راجب به بوتاکس مربوط به سنی است که آن را بخواهند تزریق و استفاده کنند. همواره افراد مختلف سن های مختلفی را اعلام می کنند ولی به طور کلی می توان به این پرسش پاسخ منطقی دهیم.

اصولاً تزریق بوتاکس عمل مناسبی نیست برای افراد ولی برای کسانی که می خواهند عمل تزریق بوتاکس را انجام دهد بهترین سن پس سن 34 و 35 سالگی است. آزمایشات نشان داده که افرادی که قبل 34 سالگی این عمل را انجام می دهند تنیجه مطلوبی را کسب نمی کنند . این نوع از آزمایشات نشان داده که افرادی که نشانه های پیری پوست را پیدا کنند که شامل چین و چروک و ایجاد شدن خطوط در صورت و ... می باشند ، آن زمان بهترین زمان و مناسب ترین زمان برای انجام تزریق بوتاکس است.

کانتورینگ صورت

botax2

ترکیبات بوتاکس یا همون سم های درون بوتاکس باعث می شوند که این ماهیچه های صورت حرکتی نکنند و نمی گذارد این خط و چین و چروک بیشتر شوند ولی به صورت کلی روند آن ها را متوفق نمی کند و باعث نمی شوند برای همیشه از بین بروند. پس برای جلو گیری از پیری زود رس شما می توانید از بوتاکس استفاده کنید ولی برای توقف کلی آن شما نمی توانید از بوتاکس استفاده کنید زیرا زمانی که سم بوتاکس برای فلج کردن ماهیچه ها تمام شود ، این حرکات همچنان ادامه می یابد.

ولی به طور کلی شما وقتی اولین چین و چروک را می بینید ، می توانید با دکتر خود صحبت کنید برای تزریق بوتاکس و توجه داشته باشین برای این عمل و صحب کردن برای انجام این عمل باید با دکتر متخصص صحبت کنید تا به نتیجه دل خواه خود برسید. برای داشتن درک بهتری از عمل تزریق بوتاکس ما در دهه های مختلف این تزریق را برای شما شرح می دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ژل لب و هزینه آن می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

هزینه تزریق ژل لب

بین سال های 20 سالگی تا 29 سالگی چگونه خطوطی ایجاد می شوند؟

اصولاً در این سن ها و سال ها بیشتر خانم ها نگران خطوطی می شوند که در هنگام شادی و نارحتی ایجاد می شوند این خطوط معمولاً خطوطی هستند که در کنار دهان شما یا چشم شما ایجاد می شوند و این اتفاق کاملاً طبیعی است که خطوطی ایجاد شود ولی پس از ایجاد خطوط ، این خطوط از بین می روند و به حالت اولیه خود باز می گردند.

botax3

برخی از افراد با دیدن حتی این خطوط نگران می شوند و میخواهند بوتاکس کنند که برخی از دکتر ها می پذیرند ولی این کار تقریباً تاثیری ندارد برای این که این خطوط کاملاً طبیعی هستند و با بوتاکس شما فقط ماهیچه های جوان خود را فلج می کنید و اگر این کار را به صورت مداوم انجام دهید صورت شما به ماده درون بوتاکس عادت می کند و به گونیه در دراز مدت اثر فلجی بوتاکس کم تر می ماند. پس بهتر است در این سنین برای عمل تزریق بوتاکس نروید تا در آینده بتوانید با خیال راحت این کار را انجام دهید.

انجام بوتاکس در دهه 30 سالگی یعنی 30 سال تا 39 سال

در این سن خطوط درون صورت کم کم زیاد می شوند و خودشان را در صورت نشان می دهند یعنی در حالت عادی صورت به حالت کمی چین وچروک و خطوطی می بینید که حتی ممکن است حلقه های تیره در اصراف چشم هم باشند که در این دوره بهترین زمان استفاده از بوتاکس است تا از پیری زود رس صورت جلو گیری کنید.

اصولاً افرادی که در دهه 20 سالگی دخانیات مصرف می کنند و یا مصرف مشروبات الکی دارند و همچنین خانم هایی که در دهه 20 سالگی باردار می شوند و ترجبه زایمان دارند ، برای این افراد به وجود آمدن این خطوط بیشتر است که با انجام تزریق بوتاکس به صورت باعث جلوگیری از آن می شوند تا این خطوط بیشتر نشوند و همچنین عمیق تر نشوند.

که قالباً بهترین سن تزریق بوتاکس در این دهه یعنی دهه سی سالگی می باشد.

توجه داشته باشید که این آمار یک آمار جامع است و ممکن است برخی از افراد دیر تر یا زود تر در صورتشان چین و چروک مشاهده کنند.

بوتاکس در 40 سالگی چگونه است؟

افرادی که تا یه این سن هنوز عمل تزریق بوتاکس را انجام ندادند ، حالا در این دهه یعنی دهه 40 سالگی کاملاً می توانند خطوط را در صورت خود ببینند و معولاً خانم ها بیشتر نگران این خطوط می شوند ولی توجه داشته باشید در این سن ، بوتاکس یک ماده جوان سازی بسیار مفید است که افراد با استفاده از این عمل تزریق صورت خود را بسیار جوان تر از سنشان می کنند و اکثراً نتیجه مطلوبی به دست می آورند.

شما با انجام عمل تزریق بوتاکس در این سن مانع پیر تر شدن صورت خود می شوید و همانند صورت یک جوان 20 یا 30 ساله به نظر میایید.

در مابقی دهه های زندگی هم به این عمل نیاز دارید ولی به طور کلی بهترین سن برای انجام عمل تزریق بوتاکس بعد از 34 و 35 سالگی است تا همیشه پوست صافی داشته باشید.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها