بایدها و نبایدهای مصرف کامکوات!

اگر مبتلا به بدخیمی های دستگاه گوارش هستید هرگز تا قبل از جراحی از این میوه استفاده نکنید. هر نعمتی که خداوند آفریده میتواند در شرایطی مفید و در شرایطی حتی کشنده باشد.

نام میوه کامکوات از چین می آید. نام آن از دو کلمه ی «کام» و «کوات» تشکیل شده است که به معنای «پرتقال طلایی» است. این میوه نوعی پرتقال کوچک در اندازه ی دو تا پنج سانتی متری است. گوشت آبدار آن به چهار بخش تقسیم می شود و شیرین است. پوست آن بسیار نرم، نازک و قابل مصرف می باشد. در سال های قبل این میوه خیلی کم دیده می شد اما هم اکنون در بسیاری از کشورها کشت شده و به وفور مصرف می شود.

حفظ سلامت سلولهای بدن، پیشگیری از سنگ کلیه، تسکین سرفه و کاهش خستگی و افزایش تمرکز از خواص میوه کامکوات (Kumquat) است.کامکوات یا پرتقال زینتی از خانواده مرکبات و از نظر اندازه و شکل شبیه به خرما است، ولی از نظر خواص بسیار شبیه به خواص پرتقال میباشد. از این میوه برای تهیه مربا، مارمالاد و کنسرو استفاده شده، به صورت تازه و خام نیز مورد مصرف قرار میگیرد.

در درمان یبوست نقش بسیار مفیدی دارد.

پتاسیم بالای آن سبب کنترل بهتر فشار خون شده و ویتامین ث بالای آن نیز سیستم ایمنی را تقویت میکند.

اما یک امای بزرگ اینکه چون این میوه با پوست خورده میشود پوست آن میتواند سبب انسداد روده شود. فیتوبزوآر موجود در پوست آن عامل اصلی این مشکل است. 

کسانی که توده در روده و معده دارند هرگز نباید از این میوه استفاده کنند. به علاوه در افراد مبتلا به دیورتیکولیت نیز منع مصرف وجود دارد. 

اگر مبتلا به بدخیمی های دستگاه گوارش هستید هرگز تا قبل از جراحی از این میوه استفاده نکنید. 

پوست پرتقال، سیب زمینی خطر انسداد روده را بالا می برد.

هر نعمتی که خداوند آفریده میتواند در شرایطی مفید و در شرایطی حتی کشنده باشد.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها