آیا روزه گرفتن باعث لاغری می شود؟

بعد از گرسنگی زیاد بدن دستور قحطی زدگی صادر می کند، به همین جهت حجم ذخیره‌ی چربی ها بالا رفته و همین موجب افزایش وزن خواهد شد!

آیا روزه گرفتن باعث لاغری می شود؟

مهسا انصاری_کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

 

شاید برای خیلی ها سوال باشد و یا اتفاق هم افتاده باشد که با وجود گرسنگی و ساعات طولانیِ روزه بودن و حتی خوردن مقدار مختصر افطار و سحری باز هم در پایان ماه رمضان وزن اضافه کرده باشند و یا دچار استپ وزنی شده باشند!

‌.

بدن انسان بسیار هوشمند طراحی شده و در برابر هر عملی سریعا عکس العمل نشون میدهد. بنابراین وقتی شروع کنید به کم خوری و ساعات طولانی ای رو گرسنه بمانید، شاید در ابتدا وزن کم کنید اما پس از مدتی بدن شروع به وفق دادن خودش با شرایط می کند؛ بنابراین شما مجبور خواهید شد این کم خوری رو کمتر کنید!

 

 

طبیعتا اینکار‌باعث‌مشکلات دستگاه گوارش و ضعف عمومی بدن خواهد شد

‌.

اما در حالت دوم، بعد از گرسنگی زیاد بدن دستور قحطی زدگی صادر می کند، به همین جهت حجم ذخیره‌ی چربی ها بالا رفته و همین موجب افزایش وزن خواهد شد؛ این دقیقا اتفاقی است که در ماه رمضان برای بسیاری از افراد رخ‌میدهد!

 

اما اگر حجم و نوع مواد مشخص باشد به طوری که مواد مغذی و مورد نیاز به بدن برسد و درکنارش سوخت و ساز بدن و طبع متعادل باشد دیگر جای نگرانی نیست، نه تنها اضافه وزن نخواهید داشت بلکه بدن می تواند روند سلامتی را با وجود روزه طی کند!

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها