چرا بهتر است قبل از صبحانه آب بنوشیم؟

خوردن آب قبل از صبحانه عادت مفید همه انسان ها می تواند باشد. نوشیدن یک تا دو لیوان آب بلافاصله بعد از بیدار شدن وظیفه آب رسانی به بدن را در بهترین حالت ممکن انجام می هد.

چرا بهتر است قبل از صبحانه آب بنوشیم؟

مهسا انصاری-کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

 

خوردن آب قبل از صبحانه عادت مفید همه انسان ها می تواند باشد. مردم اول صبح ها چای یا قهوه را ترجیح می دهند اما می توانید آب را جایگزین این دو نوشیدنی کنید. 6 تا 8 ساعت خواب شبانه زمان بسیار زیادی برای آب نخوردن است. بنابراین نوشیدن یک تا دو لیوان آب بلافاصله بعد از بیدار شدن وظیفه آب رسانی به بدن را در بهترین حالت ممکن انجام می هد.

 

1- باعث هوشیاری فرد می شود

از آنجایی که آب به نظم و علکرد مغز کمک بسزایی می کند، پس می تواند در تنظیم حالت روحی افراد هم تاثیر گذار باشد. بعد از ساعت های طولانی که چیزی نخورده اید نوشیدن یک لیوان آب شوکی به بدن وارد می کند که سبب می شود هم انرژی بیشتری بگیرید و هم هوشیارتر شوید.

 

2- به سوخت رسانی مغز کمک می کند

مغز انسان از 73 درصد آب تشکیل شده است. بنابراین آب رسانی به مغز برای فعالیت مطلوب از ضروریات است. هر چند نوشیدن آب در طول روز ضروری است اما آغاز کردن روز با یک لیوان آب فعالیت روزمره بدن را در جهت درستی هدایت می کند.

 

3- با بیماری ها مبارزه می کند

وقتی خواب هستید بدنتان در حال ریکاوری و در واقع بازسازی خود است. در این دوره زمانی سیستم ایمنی بدن به شدت مشغول رها شدن از شر سموم است. با نوشیدن آب کافی به این پروسه سرعت می دهید و سریعتر سموم را از بدنتان بیرون می رانید.

 

4-سوخت و ساز بدن زیاد می شود

سوخت وساز کربوهیدارت ها و پروتئین های ضروری که شما میل می کنید از طریق آب موجود در بدن اتفاق می افتد. بنابراین وقتی آب کافی به بدن خود می رسانید، سوخت و ساز بدن بیشتر می شود که همین مسئله می تواند به لاغر شدن هم کمک کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها