در این کشور بجای آب کوکاکولا می خورند

در مکزیک بجای آب هم کولاکولا می خورند از همین رو مصرف این نوشیدنی دراین شکور بشدت بالا است.

مردم منطقه چیاپاس واقع در کشور مکزیک وفادارترین افراد به کوکاکولا هستند. آنها در تمام مراسم های جشن و شادی و مراسم های مذهبی از کوکاکولا استفاده می کنند. این مردم به دلیل عدم دسترسی به آب اشامیدنی و سالم، کوکاکولا را جایگزین آب کرده اند. در قسمت زیر تصاویری از نوشیدن کوکاکولا به جای آب در یکی از مناطق مکزیک را قرار داده ایم. برای مشاهده این تصاویر جالب ما را در سایت نیک صالحی دنبال کنید.

نوشیدن کوکاکولا به جای آب

هیچ مراسمی از جشن و شادی گرفته تا مراسمات مذهبی در چیاپاس بدون کوکاکولا برگزار نمی‌شود. طبق بررسی‌های انجام شده ۱۵درصد کودکان یک یا دو ساله در چیاپاس به طور مرتب کوکاکولا می‌نوشند. در منطقه‌ای در کشور مکزیک، کوکاکولا بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است.

چیاپاس، جنوبی‌ترین ایالت مکزیک است که با گواتمالا مرز مشترک دارد و جنوب آن نیز اقیانوس آرام است. مردم چیاپاس وفادارترین افراد به نوشیدنی کوکا کولا هستند و به جای آب کوکا کولا می‌خورند. آن‌ها حتی در مراسمات مذهبی و درمان بیماری‌ها نیز از این نوشیدنی استفاده می‌کنند!مضرات مصرف کوکاکولا برای کودکان

در نقاط مختلف شهر چیاپاس تابلو‌های تبلیغاتی کوکا کولا بیش از همه چیز دیده می‌شود. کامیون‌های قرمز شرکت کوکا کولا نیز دائما در خیابان‌های این شهر در رفت و آمد هستند و یخچال‌های این نوشیدنی نیز در مغازه‌ها به وفور دیده می‌شود.

با وجود تبلیغات گسترده و بیلبورد‌های کوکاکولا، فقر زیادی در این شهر جنوبی مکزیک دیده می‌شود. هیچ مراسمی از جشن و شادی گرفته تا مراسمات مذهبی در چیاپاس بدون کوکا کولا برگزار نمی‌شود.علاقه زیاد مردم به مصرف کوکاکولا

پاسکالا یک درمانگر سنتی در چیاپاس می‌گوید کوکاکولا شیرین است و دارای خاصیت درمانی است.

آمار بالای مرگ و میر به دلیل نوشیدن کوکاکولا

با این حال آمار مرگ و میر ناشی از مصرف کوکا کولا در این ایالت مکزیک بالاست. شمار زیادی از افراد در این منطقه به دیابت مبتلا شده و مُرده اند که به گفته یک پزشک کوکا کولا قاتل آنان بوده است. سایر مشکلات بهداشتی ازجمله پوسیدگی دندان نیز در چیاپاس بالا گزارش شده است.نوشیدن نوشابه به جای آب

جیمی پیج، پزشکی که در چیاپاس بیماران را درمان می‌کند گفته که آمار مصرف کوکا کولا در اینجا وحشتناک است و حتی افراد مبتلا به دیابت نیز تمایلی به متوقف کردن مصرف این نوشیدنی ندارند. آن‌ها معتقدند که کوکا کولا ارتباطی با بیماری آنان ندارد!

شرکت کوکا کولا در سال ۱۹۶۰ اقدام به تاسیس یک شرکت در چیاپاس کرده است و از آن زمان این نوشیدنی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده است.

وفادارترین طرفداران کوکاکولا

طبق بررسی‌های انجام شده ۱۵ درصد کودکان یک یا دو ساله در چیاپاس به طور مرتب کوکا کولا می‌نوشند. همچنین ۳درصد نوزادان زیر شش ماه نیز این نوشیدنی را مصرف می‌کنند.

از سوی دیگر عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم باعث شده تا مردم برای تامین آب مورد نیاز بدن خود کوکا کولا را به جای آب مصرف کنند.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها